Autor: 7 paź 2018

07.10.2018 – XXVII Niedziela zwykła

1. W przyszłą niedzielę odpust w kościele p.w. św. Jadwigi Śląskiej (Trzebnickiej) w Opawie o godz. 13.00. Przewodniczyć będzie i homilię wygłosi ks. Dziekan Piotr Smoliński. Proszę wspomóc panią Iwonę Stasikowską, która tradycyjnie zgodziła się ugościć kapłanów obiadem. Osoby, które niosą baldachim proszę o sprawdzenie w jakim jest stanie. Zapraszam do udziału w uroczystości strażaków, leśników, myśliwych w strojach galowych i z pocztami sztandarowymi.
  2. Spotkanie dla dzieci komunijnych i rocznicowych w środę o 17.00 w kościele w Miszkowicach.
  3. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania w czwartek o 18.00 w kościele Miszkowicach.
  4. Zbiórka ministrantów w sobotę w Miszkowicach o godz. 12.00 i w Opawie o godz. 15.00.
  5. W przyszłą niedzielę obchodzimy XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. Tym dniu będziemy składać ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  6. Za dwa tygodnie wybory samorządowe. Chrześcijanin katolik powinien zaangażować się w sprawy doczesne, pamiętając jednakże o wyższości spraw duchowych nad materialnymi. Chrystus mówił: „oddajcie Bogu co boskie, a cesarzowi co cesarskie” oraz „nie samym chlebem żyje człowiek, ale każdym Słowem, które pochodzi z ust Bożych”. Zatem w wyborach należy patrzeć nie tylko na to, co kto robi i potrafi zrobić, ale też jakie wartości wyznaje i według jakich żyje. Pamiętajmy, że osoby w samorządach będą miały wpływ na wychowanie młodego pokolenia.
  7. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV, AGD, np. pralki, telewizory, komputery) w najbliższą sobotę 13.X. i w poniedziałek 15.X. do godz. 10.00. Przedmioty proszę składać na parkingu przy kościele w Miszkowicach na przygotowanych paletach. Proszę nie przynosić niczego  w niedzielę. Przychody z tej akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do Szpitala na WKS w Afryce oraz pomogą wesprzeć budowę Szkoły na Sawannie w Kenii.
  8. Dziękuję za pomoc w przygotowaniu kościoła do remontu następującym osobom: Piotr Szymczak, Krzysztof Mordarski, Renata Błońska, Mirosław Pakiet, Janusz Zych.

Zapraszam do sprzątania kościoła w sobotę na godz. 9.00 rodziny z Jarkowic z nr od 118 do końca, czyli do 172. Natomiast na poniedziałek zapraszam do pomocy osoby chętne spoza kolejki w godz. 16.00-17.00 i 19.00-20.00.

1. Dziękuję za sprzątanie kościoła w Opawie następującym osobom: Dziękuję z kwiaty państwu młodym: Pawłowi i Sylwii Warelis. Zapraszam kolejne trzy rodziny.

07.10.2018 – XXVII Niedziela zwykła

Miszkowice    9.00 – w intencji Róży Różańcowej św. Michała

Opawa         10.30 – 1). + Aneta Daniszewska (10 r.śm.) – od chrzestnego,

2). ++ Irena Sałajczyk, Emilia, Władysław, Józef i Wincenty Tobiasz,

3). ++ Król Piotr (1 r.śm.) i Dumana Edward  – od rodziny,

4). ++ Maria i Stanisław Jamro, Henryka i Jan Sobczyk,

5). + Michał Król – imieninowa,

6). + Mieczysław Krug,

7). ++ Kwaśniccy: Weronika i Stanisław,

8). ++ Jan i Maria Kołodziej, Stanisław i Franciszka Guguł, Krystyna Hariasz, Mieczysław i

Zbigniew Skoczeń – od rodziny,

9). ++ Edward Malisz, Mieczysław Krug – od kolegi,

10).+  Bronisław Skoczeń,

11). ++ Zdzisław Wąsowicz i jego bracia i rodzice, Michał Adamczyk,

12). ++ Malisz Edward, Bronisława, Piotr i Kazimierz ++ z rodziny Pustułków.

13). Dziękczynna za otrzymane łaski, zdrowie i Dary Ducha Świętego,

14). Tobiasz Sabina – o zdrowie i Boże błogosławieństwo –urodzinowa– od siostry z rodziną,

15). Teresa Guśtak – o zdrowie i opiekę Boża – z racji imienin,

Miszkowice  12.00 – ++ Remigiusz Nawrocki i jego rodzice: Julia i Remigiusz

08.10 – poniedz.      18.00 – Miszkowice: w intencji parafian

09.10 – wtorek          16.30 – Opawa: + Bronisław Skoczeń – od Antoniego Słaby seniora

10.10 – środa           18.00 – Miszkowice: w intencji parafian

11.10 – czwartek      16.30 – Opawa: + Bronisław Skoczeń – od Antoniego i Cecylii Słaby (1)

12.10 – piątek           18.00 – Miszkowice: ++ Pelagia i Antoni Adamus – rocz.śm.

13.10 – sobota         16.30 – Opawa: w intencji parafian

18.00 – Miszkowice: ++Zofia i Stanisław Policht, Bożena i Eugeniusz Cebulak

– od rodziny

14.10.2018 – XXVIII Niedziela zwykła