Autor: 15 cze 2019

16.06.2019 – Niedziela – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

1. Dzisiaj po Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek w ramach akcji „mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”. Jest to nasza pomoc dla młodzieży wyjeżdżającej na Kresy w celu porządkowania i ratowania polskich cmentarzy, a także promowania polskości na tamtych terenach i wsparcia dla Polaków tam mieszkających.
  2. Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego we wtorek o godz. 8.00. Zapraszam do wspólnego dziękczynienia Bogu za mijający rok wszystkie dzieci, rodziców, nauczycieli, wychowawców i pracowników naszej szkoły.
  3. W czwartek doroczna Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – BOŻE CIAŁO  Msze święte w tym dniu z procesją do czterech ołtarzy w Opawie o godz. 10.00 i w Miszkowicach o godz. 12.00.

Ołtarze przygotowują:    –   w Opawie rodziny, które pełnią w tym roku dyżur, a w Miszkowicach:             I ołtarz –   Róża Świętej Urszuli i Mieszkańcy Miszkowic, II ołtarz – Róża św. Michała i mieszkańcy Miszkowic, III ołtarz – mieszkańcy Paprotek i Paczynia, IV ołtarz – mieszkańcy Jarkowic.

W Miszkowicach kościół będzie otwarty w czwartek rano od 8.00 do 9.00. Proszę, aby przygotowanie ołtarzy odbywało się w środę; w czwartek wykonujemy tylko prace konieczne.

Próba dla dzieci, które chcą brać czynny udział w procesji odbędzie się w środę o godz. 17.00 pod kościołem w Miszkowicach.

1. Rozpoczęliśmy renowację Obrazu z głównego ołtarza „Apoteoza NMP”. Otrzymaliśmy na to dotację z Ministerstwa. Renowacja obrazu potrwa dwa lata. Obraz będzie odrestaurowany w Krakowie pod kierunkiem pani profesor Marii Lelek.
  2. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać podpisy w sprawie obrony dzieci przed demoralizacją. Proszę wziąć ze sobą dowód osobisty lub nr pesel.
  3. Dziękuję panu Wiesławowi Królowi za koszenie trawy wokół kościoła w Miszkowicach.
  1. Dziękuję za sprzątanie kościoła i za ofiary następującym osobom: Lucyna Błońska, Anna Marzec, Andrzej Bednarz. Zapraszam do sprzątania kościoła rodziny z Miszkowic z nr od 112 do 120.
  2. Dziękuję za sprzątanie kościoła .

16.06.2019 – Niedziela – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

Miszkowice    9.00 – +Jan Bednarz – imieninowa

Opawa          10.30 – + Damian Plizga – 6 r. śm. i ++ z rodziny Plizga

Miszkowice  12.00 – + Jan Leśniak – imieninowa – od żony z dziećmi