Autor: 5 paź 2019

06.10.2019 – XXVII Niedziela zwykła

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Zapraszam po południu na godz. 15.00 do kościoła w Miszkowicach na Misyjne Nabożeństwo Różańcowe.
  2. Gratuluję mieszkańcom Opawy zdobycia tytułu Najpiękniejszej Wsi Województwa Dolnośląskiego. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia tej uroczystości oraz wszystkim angażującym się przez lata w różne projekty i działania, które doprowadziły do zdobycia tego wyróżnienia.
  3. Za tydzień Odpust ku czci św. Jadwigi Śląskiej w Opawie. Suma odpustowa o godz. 13.00. W związku z tym w Miszkowicach zmieniony będzie porządek Mszy św. Msze będą odprawione o godz. 9.00 i 10.30.
  4. Odpust w Kamiennej Górze w parafii pw. MB Różańcowej jutro o godz. 18.00.
  5. Spotkanie dla dzieci komunijnych i rocznicowych w środę: w Opawie o godz. 16.00 a w Miszkowicach o godz. 17.00.
  6. W sobotę 12 października będzie miała miejsce II Pielgrzymka Dzieci do Krzeszowa. W programie wiele atrakcji. Oto Program Pielgrzymki:
  • 10.00:     Przywitanie uczestników
  • 10.00 – 14.00: Przegląd Piosenki dla Dzieci i Młodzieży, gra terenowa, zabawa fantowa i inne atrakcje.
  • 14.30: Msza święta
  • 16.00: Gala Nagród
  1. Spotkanie Rady Ekonomicznej w Opawie w sobotę o godz. 17.00 w świetlicy.
  2. Spotkanie Rady Parafialnej w Miszkowicach w sobotę o godz. 18.00 na plebanii.
  3. W przyszłą niedzielę XIX Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy”. Po mszy św. będziemy zbierać ofiary do puszek na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  4. Proszę osobę, która zamawiała msze św. za + Krzysztofa Rębilas o podejście po mszy św. do zakrystii.
  5. Dziękuję za sprzątanie kościoła i za ofiary następującym osobom: Król Krystyna, Król Marta, Kornobys Józefa, Niemiec Maria, Flis Krzysztof. Zapraszam do sprzątania kościoła w sobotę na 9.00 rodziny z Miszkowic z nr 16 – 30.
  6. Dziękuję za sprzątanie kościoła następującym osobom:  Furyk Wanda, Pustułka Ludmiła, Jamro Ewa, Król Barbara, Król Piotr – sołtys.
  7. Dziękuję Pani Poseł Marzenie Machałek za pomoc w uzyskaniu dotacji z Ministerstwa na wykonanie prac rewitalizacyjnych i konserwatorskich prezbiterium naszego zabytkowego kościoła.

06.10.2019 –  XXVII Niedziela  zwykła

Miszkowice      9.00 – od Róży św.Michała w intencji wszystkich członkiń żywych i zmarłych

Opawa          10.30 –

1). + Daniszewska Aneta – 11 r.śm. – od chrzestnego z rodziną

2). ++ Michalina i Stanisław Sikora – od dzieci z rodziną,

3). ++ Janina, Józef, Janusz Jamro – rocz. śm.,

4). + Król Piotr – 2 r.śm. –od rodziny,

5). + Krug Mieczysław – od córki Ani Twardochleb z rodziną,

6). ++ Irena Sałajczyk, Władysław, Emilia, Józef Tobiasz,

7). ++ Julia, Zbigniew Pietrulewicz, Stanisława, Władysław, Zygmunt, Adam Gawron i Maria Rusnarczyk,

8). + Krzysztof Rębilas –od żony i dzieci,

9). ++ Guśtak: rodzice, bracia i bratowa, Stanisław i Michalina Sikora, Maria Wolanin, Józef Drozd, Dorota Plebanek

10). ++ z rodziny Wąsowicz: Zdzisław, rodzice oraz bracia, Zbigniew Antkiewicz, Jan Bołoz, Marian Berdychowski, Andrzej Jamro, Małgorzata Domitrz

11). ++ Kociołek Zbigniew, Józef i Władysław – od rodziny

12). O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla córki.

Miszkowice  12.00 – + Jan i Janusz Michalik – r.śm.

09.10 – środa      18.00 – Miszkowice: + Petronela Duplicka – w miesiąc po śmierci

10.10 – czwartek          18.30 – Opawa: + Bronisław Skoczeń – od pracowników firmy Barnach 6/10

(18.00 – Różaniec) (konferencja biskupia ojców duchownych w Legnicy)

11.10 – piątek      18.00 – Miszkowice:++Zbigniew i Janusz Fudala –od sióstr: Janiny i Ireny

12.10 – sobota    12.00 – Miszkowice: Chrzest: Laura Trela

16.30 – Opawa:+ Bronisław Skoczeń – od pracowników firmy Barnach 7/10

13.10.2019 –  XXVIII Niedziela  zwykła

Miszkowice   9.00 – + Józef Stołpiec (ur.), ++ Rodzice,Siostra i Bracia–od rodziny

Miszkowice 10.30 – ++ Pelagia i Antoni Adamus – w r.śm.

Opawa                 Msza św. Odpustowa ku czci św. Jadwigi Śląskiej

13.00 – 1).  W intencji parafian