Autor: 1 lut 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  02.02.2020 – Niedziela  – Święto Ofiarowania Pańskiego

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic Żywego Różańca i Adoracja Najświętszego Sakramentu w Miszkowicach o godz. 15.00.
  2. W dniu dzisiejszym obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic.
  3. Wyznawca Chrystusa według Jego nauki powinien się angażować w życie społeczne, dlatego wypełnijmy ten chrześcijański obowiązek i wszyscy, nawet ks. Proboszcz, weźmy udział w dzisiejszym referendum, głosując zgodnie z sumieniem.
  4. Z powodu coraz częstszych zapytań co do Instytutu ks. Piotra Skargi wyjaśniam, że ten Instytut nie ma żadnego związku z Kościołem Katolickim, ani żadnego poparcia Episkopatu. Instytut ten wykorzystując naiwność ludzi wyłudza od nich pieniądze i przeznacza na sobie tylko znane cele. W razie otrzymania od nich czegokolwiek człowiek nie ma obowiązku na to odpowiadać.
  5. Jutro we wspomnienie św. Błażeja na mszy św. o godz. 18.00 w Miszkowicach modlitwa o uwolnienie od chorób gardła.
  6. Bogu niech będą dzięki za błogosławieństwo i wszelkie łaski udzielone nam z racji Wizyty Duszpasterskiej Kolędy. Księdza przyjęto w 407 domach. Nieobecnych lub niechętnych rodzin było 95.
  7. Kancelaria parafialna czynna w środy i piątki od 19.00 do 20.00.
  8. Zapraszam dzieci komunijne wraz z rodzicami na uroczystość poświęcenia i rozdania świec komunijnych dzisiaj na godz. 12.00.
  9. W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych od godz. 12.00.
  10. Rozbieranie choinek w piątek po wieczornej Mszy św. Zapraszam stałą ekipę oraz rodziny z Paprotek z nr 16 i 17. Demontaż dekoracji i choinek w sobotę o godz. 9.00 zapraszam panów, a do sprzątania rodziny z Paprotek z nr od 18 do końca.
  11. Dziękuję za sprzątanie kościoła następującym osobom: …………Zapraszam kolejne trzy rodziny.

02.02.2020 – IV Niedziela – Święto Ofiarowania Pańskiego

Miszkowice    9.00 – + Jan Bednarz – r.śm.

Opawa          10.30 – 1).++Jan Kwak–od rodziny, Wiesława i Adam Motak – od rodziny,

2).   ++ z rodziny Tobiasz, Emilia, Władysław, Józef, Wincenty, Irena Sałajczyk,

3). + Melania Olszak – od Róż Żywego Różańca,     4). + Marek Jamro – 9 r.śm.   ,

5). ++ z rodziny Jeznach i Schabińskich,