Autor: 21 mar 2020

Któż nas może odłączyć od miłości Chrystusowej (Rz 8,35-39)

Kto by potrzebował  posługi sakramentalnej, pociechy duchowej lub innej pomocy proszę dzwonić pod mój nr tel.: 692 473 145 . ks. Wiesław.

Proszę kapłanów i osoby życia konsekrowanego, aby każdego dnia o godzinie 20.30 – bez udziału wiernych – odmawiali w kościele różaniec w intencji: zmarłych z powodu koronawirusa, osób chorych i tych, którzy się nimi opiekują: bliskich, służb medycznych i sanitarnych, służb porządkowych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia oraz o ustanie epidemii.

Proszę wiernych, aby w tym samym czasie w swoich rodzinach odmawiali różaniec w duchowej łączności z kapłanami.

ks. Biskup Stanisław Gądecki        Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Po każdej Mszy św. śpiewamy w kościele Suplikacje w intencji przebłagalnej  za grzechy całego świata o ustanie epidemii.

22.03.2020 – IV Niedziela Wielkiego Postu

1. We wtorek 24 marca przeżywać będziemy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Jest to dzień męczeńskiej śmierci Rodziny Ulmów. Śmierć ponieśli za to, że ukrywali w swoim domu Żydów.
  2. W środę 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia. Zachęcam do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
  3. W piątek 27 marca Dzień Pamięci św. Jana Pawła II – rocznica kanonizacji, która miała miejsce 27 kwietnia 2014 r. Msza św. w Miszkowicach o 18.00 z Litanią do św. Jana Pawła II i błogosławieństwem Relikwiami.
  4. Spowiedź przedświąteczna odbywa się przez cały tydzień przed każdą Mszą św. Można też zaprosić księdza do domu z posługą sakramentalną. Spowiedź i inne sakramenty udzielane są z zachowaniem wymaganych środków ostrożności i higieny. Jeżeli ktoś chciałby wyspowiadać się u innego kapłana, to proszę mi to zgłosić i zaprosimy kogoś z dekanatu.
  5. W tym roku okres Komunii Wielkanocnej trwa od Środy Popielcowej do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej, to jest do 7 czerwca.
  6. Dzięki życzliwości Telewizji Polskiej oaz dyspozycyjności o. Jacka Salija OP, TVP3 w paśmie ogólnopolskim nadawać będzie „Rekolekcje z dominikaninem Jackiem Salijem”. Nauki będą emitowane o godzinie 20.40 w dniach 25, 26 i 27 marca br. (środa-piątek) zaraz po transmisji Mszy Św. z Jasnej Góry.
  7. Biskup Legnicki: z dyspensy od udziału we Mszy św. niedzielnej może skorzystać każdy, byleby połączył się duchowo uczestnicząc w domu we Mszy św. przez dowolne media.
  8. Do skarbon można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
  9. Trwają prace na cmentarzu w Opawie dotyczące wycinki i pielęgnacji drzew. W tym czasie cmentarz jest zamknięty. W dni, w które prace nie są prowadzone, można swobodnie poruszać się po cmentarzu cały dzień mimo zawieszonych zakazów.
  10. Za tydzień zmiana czasu na letni. Spać będziemy o godzinę krócej.
  11. Kolejka sprzątania kościoła wstrzymana do odwołania. W tym czasie kościół sprząta proboszcz i kościelny. Zapraszam też osoby chętne do pomocy spoza kolejki.
  12. Dziękuję za sprzątanie kościoła następującym osobom: Zych Danuta, Lompart Wioletta. Zapraszam kolejne trzy rodziny.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE                                                                                                                               W sakramentalny związek małżeński pragną wstąpić: Paweł Bochenek, zamieszkały w Wysokiej i Paulina Borys zamieszkała w Paprotkach . Jest o zapowiedź ostatnia. Od 26.XI.2019 roku obowiązują przepisy Episkopatu, które mówią o 2 zapowiedziach. Kto by wiedział o jakichś przeszkodach, powinien jak najszybciej zgłosić to ks. Proboszczowi.

22.03.2020 – IV Niedziela Wielkiego Postu

Miszkowice    9.00 – ++ Emilia Król (r.śm.) i Jacek Król

Opawa          10.30 – ++ Edward, Kazimierz i Józef – imieninowa

Miszkowice  12.00 – + Józef Stołpiec – imieninowa – od żony i dzieci z rodzinami

Miszkowice        13.00 – Chrzest: Dorian Michał Markowski

24.03 – wtorek          18.00 – Miszkowice: + Aurellia Nowak-Pochylska – w miesiąc po śmierci

25.03 – środa           16.30 – Opawa: intencja wolna

18.00 – Miszkowice: + Tadeusz Barnowski – 35 r. śm.

26.03 – czwartek      16.30 – Opawa: intencja wolna

27.03 – piątek           16.30 – Opawa: intencja wolna

18.00 – Miszkowice: w intencji o pomyślny przebieg leczenia

28.03 – sobota         16.30 – Opawa: intencja wolna