Autor: 6 kwi 2020

Mam do przekazania 3 nieużywane maseczki wielokrotnego użytku.
==================================================================
Moi kochani. Maseczki.
Najpierw maseczka duchowa. Chroni przed pokusami. Przed zakusami złego ducha. Co nią jest? Jest nią modlitwa. W różnych formach w całym swym bogactwie. Szczytem modlitwy są Sakramenty. Jest nią każda dobra myśl, słowo. Jest nią dobry czyn względem bliźniego. A w końcu rzeczy święte i poświęcone, którymi się otaczamy.
A teraz maseczka wirusowa. Twoja decyzja czy nosić. Ja jestem na nie. Ponosiłem 2 minuty. Zacząłem się dusić. Świadomość, że wdycham własny dwutlenek węgla była zbyt dokuczająca. Po za tym mało mi uszy nie odpadły. Ciasna. Współczuję lekarzom i pielęgniarkom. Na razie jest tych maseczek w Polsce dziesiątki milionów. Ile będzie? Są polskie. Dobrze, popieram. Mam nadzieję, że materiał pewny, też nasz. Na pewno nie ufam chińskim. Nie wziąłbym za darmo. Nie wiem z czego są. Czy ktoś je zbadał? Za utylizację lub składowanie odpadów radioaktywnych trzeba płacić słono. A przecież można komuś wcisnąć i jeszcze zapłacą. Kwestia ceny. Dałbym max 1 zł za jednorazówkę i 3 zł za wielorazówkę. Taka moja teoria spiskowa. Nie wiem, czy się nie mylę. Czas pokaże. Warto czasem pomyśleć szerzej.
Nie bój się wirusa grypy, ale zachowuj higienę, odstępy i wszystkie rozporządzenia.
Bardziej jednak bój się wirusa pokus i grzechu.
Oddaleni od siebie fizycznie, bądźmy bliscy duchowo.
Najlepszy lekarz?
– Jezus Chrystus. On zabiera mój lęk. On zabiera mój grzech. On jest tarczą i osłoną mą. Jemu powierzam moje życie. Mój Pan. Zbawiciel mój.

05.04.2020 – Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

1. Dzisiaj Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy św.
  2. Według obecnych ogłoszeń, jeśli się nic nie zmieni to od 12 kwietnia, czyli od Niedzieli Zmartwychwstania może znów być na Mszy św. do 50 osób łącznie z usługującymi. W Wigilię Paschalną tylko 5 osób.!!!!!!!. Ten nakaz obowiązuje do 11 kwietnia do północy.
  3. Spowiedź przedświąteczna: (w przypadku złej pogody tylko terminy w kościołach)(w kościele nie może przebywać więcej niż 5 osób jednocześnie).
  • Paprotki – dzisiaj przy Krzyżu w godz. 16.00 – 17.00. Będą świece i woda święcona.
  • Miszkowice – Wielki Wtorek w godz. 18.00 – 20.00. Będą świece i woda święcona.
  • Opawa – Wielka Środa      w godz. 8.00 – 9.00 i godz. 20.00 – 21.00. (świece i woda)
  • Paczyń – Wielka Środa    w godz. 16.00 – 17.00. przy Krzyżu (świece i woda)
  • Jarkowice – Wielki Czwartek w godz. 10.00–11.00 przy Krzyżu obok remizy (świece i woda)
  • Miszkowice – Wielki Czwartek w godz. 19.00 – 20.00. (świece i woda)
  1. Zapraszam do budowy Grobu Pańskiego i Ciemnicy w Miszkowicach we wtorek na godz. 17.00.
  2. Proszę o przygotowanie Grobu Pańskiego w Opawie przed głównym ołtarzem do wielkiej Środy.
  3. Do chorych przedświątecznych w Wielką Środę od godz. 10.00 do 12.00. Proszę zgłaszać.

05.04.2020 – Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

Miszkowice    8.30 – w intencji Parafian

Miszkowice    9.00 – + Piotr Walessa – r.śm.

Opawa          10.30 – 1).++Wiesława i Adam Motak   2).+Maria Giemzik –3 r.śm.   3).+Józef Tobiasz–od żony

4).+Irena Sałajczyk-4 r.ś.,++z rodz.Tobiasz:Emilia,Władysław,Wincenty 5).++Stanisław i Krzysztof Jeznach–od Reginy z rodziną                Miszkowice  12.00 – + Małgorzata Kur

Opawa          13.00 – 1). ++ Wąsowicz Zdzisław i Emil                    2). ++ Maria Matyja i Małgorzata Domitrz

3). ++ Maria, Iwona, Jan Pustułka, Jerzy i Tomasz Gryszun             4). + Tomasz Kulon

08.04 – Wielka Środa

18.00 – Miszkowice: ++ Kamila Dumana (1 r.śm.) i Bolesław Archacki

09.04 – Wielki Czwartek

16.00 – Opawa: w intencji Parafian

18.00 – Miszkowice: za ks.Proboszcza– od Róż Różańcowych i parafian

10.04 – Wielki Piątek

15.00 – Opawa: Nabożeństwo Męki Pańskiej

18.00 – Miszkowice: Nabożeństwo Męki Pańskiej

11.04 – Wielka Sobota

Błogosławieństwo pokarmów: Nie ma święcenia pokarmów!!!!!!!!!!!! Odwołane!!!!!!!!!

Święcimy pokarmy prywatnie w naszych domach. Można odmówić modlitwę Ojcze nasz i swoimi słowami pobłogosławić pokarmy czyniąc znak krzyża nad nimi. Oto przykład: pobłogosław Panie Boże te pokarmy na stół wielkanocny i spraw, abyśmy spożywając Śniadanie Wielkanocne radowali się Zmartwychwstaniem Twojego Syna Jezusa Chrystusa,  który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.

12.04.2020 – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

WIELKANOCNA WIGILIA PASCHALNA:

20.00 – Opawa (5 osób) w intencji przebłagalnej za Parafian o ustrzeżenie od Pandemii.

22.00 – Miszkowice (5 osób)

Miszkowice    9.00 – w intencji Parafian (50 osób i w następnych Mszach św. tak samo)

Opawa         10.30 –++Maria i Stanisław Jamro,Władysława i Błażej Król-od wnuczki Moniki z rodz.

Miszkowice  12.00 – + Tomasz Kulon – od sołtysa, Rady Sołeckiej i mieszkańców Miszkowic

Triduum Paschalne – Plan Adoracji – Rok 2020

Opawa:                Adoracja w Ciemnicy  do godz. 17.30