Autor: 6 gru 2020

Św. Mikołaj w parafii.

Dziękujemy św. Mikołajowi, który dzisiaj odwiedził naszą parafię i po każdej Mszy św. wręczał wszystkim dzieciom kolorowe paczki z łakociami.

==================================================

Druga niedziela Adwentu.

Przychodzi św. Jan Chrzciciel i prowadzi nas po drogach czuwania i prostowania ścieżek dla Pana Jezusa.

==================================================

Pochówek małych dzieci.

Każde dziecko  – niemowlę, czy w stanie prenatalnym – ma prawo do pochówku z udziałem kapłana i modlitwy w intencji pogrążonych w smutku oraz prawo do miejsca spoczynku na cmentarzu.

=================================================

Pochówek osoby zakażonej.

Kremacja nie jest konieczna, a trumna może być wprowadzona do kościoła.

To znaczy, że ciało zmarłego człowieka zarażonego Covidem-19 można pochować w trumnie. Pogrzeb może się odbyć później niż 24 godziny po śmierci. Nawet kilka dni po.

Nikt nie ma prawa bez zgody rodziny dokonywać kremacji ciała osoby zarażonej. Wirus Covid-19 nie podlega przepisom o chorobach zakaźnych.

===================================================