Autor: 21 lis 2021

21.11.2021 – Niedziela – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Za tydzień rozpoczyna się Adwent. Na porannej Mszy św. poświęcone będą opłatki.
  2. Dziękuję za ofiary złożone w poprzednią niedzielę na Kościół prześladowany w Libanie.
  3. W tym tygodniu w środę kancelaria parafialna nieczynna.
  4. Spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych w czwartek o godz. 17.00 w Opawie.
  5. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania w sobotę o godz. 15.00.
  6. W sobotę dzień św. Jana Pawła II – na mszy św. o 18.00 w Miszkowicach Litania i ucałowanie relikwii.
  7. Proszę o wykonanie w tym tygodniu wieńców adwentowych.
  8. W Adwencie można przystrajać kościół kwiatami.
  9. Zapraszam do sprzątania kościoła w Miszkowicach w sobotę na godz. 9.00 rodziny z Miszkowic z nr od 15 do 23.
  10. Dziękuję za sprzątanie kościoła i kwiaty następującym rodzinom: Tobiasz, Guguł.

21.11.2021 – Niedziela – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Miszkowice     9.00 – + Nawrocki Remigiusz – 7 r.śm. – od żony i córki

Opawa           10.30 – ++ Olszak Melania – 2 r.śm. i Stanisław – 22 r.śm. – od córki Justyny z rodziną

Miszkowice   12.00 – + Cezary Postrożny – od brata ciotecznego Krzysztofa i za wszystkich ++ z

rodziny Postrożnych, Brotoń i Schabińskich

22.11 – poniedziałek  – w intencji parafian

23.11 – wtorek – na wyjeździe – w intencji parafian

24.11 – środa – na wyjeździe godz. 17.00 – w intencji rodziny

25.11 – czwartek      16.30 – Opawa: w intencji parafian

26.11 – piątek           18.00 – Miszkowice: ++ Ferenc Augustyn, Leon, Jan

27.11 – sobota         16.30 – Opawa:  + Stanisław Kruczek – od żony z córką i wnukami

18.00 – Miszkowice: + Stanisław Dutkowski – od Zyty Dudek z rodziną

28.11.2021 – I Niedziela Adwentu

Miszkowice     9.00 – ++ Jacek Dytko – 1 r.śm. i Marek Dytko

Opawa           10.30 – + O. Jacek Nowakowski

Miszkowice   12.00 – + Andrzej Kowalczyk – imieninowa

Modlitwa wiernych

1. Módlmy się, aby ustał antypolonizm w Polsce, w Europie i na świecie, aby wszyscy zrozumieli i docenili, jak wiele wartości daje światu i Europie nasza Ojczyzna.
  2. Módlmy się o pokojowe zakończenie wojny na naszej wschodniej granicy, w której orężem zbrojnym i bronią są ludzie okłamywani i sterroryzowani strachem i nienawiścią.
  3. Módlmy się o zwrot kosztów konfliktu na granicy polsko – białoruskiej, poniesionych przez Polskę broniącą wschodniej granicy Unii i dbającą o humanitarne warunki dla poszkodowanych przez obce kraje.
  4. Módlmy się za służby mundurowe: Wojsko Polskie, Straż Graniczną, Policję i Terytorialsów, które wzorowo i z poświęceniem bronią granic naszego Kraju przed agresją reżimów totalitarnych.

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

W latach 1625-1629 Wilno nawiedziło kilka niezwykle groźnych epidemii, które dziesiątkowały jego mieszkańców. Ludzie masowo opuszczali miasto, pozostawiając niejednokrotnie swych bliskich bez opieki, skazując ich na samotną śmierć. Chorzy często leżeli na ulicach lub w zamkniętych domach. Ojciec Andrzej Bobola wraz z innymi kapłanami nieśli tym opuszczonym i porzuconym swą ofiarną pomoc duchową i materialną. Nie bacząc na możliwość zarażenia się, Ojciec Andrzej opiekował się chorymi i głodnymi ludźmi. Spowiadał wiernych i udzielał im sakramentów świętych, a zmarłych grzebał. Wielu duchownych oddało swe życie w czasie tych straszliwych epidemii, służąc do końca swym braciom potrzebującym pomocy.

W dniach 22-30 listopada 2021 roku za wstawiennictwem Maryi Królowej Polski oraz św. Andrzeja Boboli wierni będą prosić Boga o ochronę naszej Ojczyzny. Organizatorami Wielkiej Nowenny za Ojczyznę do św. Andrzeja Boboli są Wojownicy Maryi  oraz ich opiekun duchowy – ks. Dominik Chmielewski SDB. Nowenna odbywa się pod patronatem Radio Maryja.

Wystarczy każdego dnia odmówić Litanie do św. Andrzeja Boboli, którą kończymy zawierzeniem Polski modlitwą „Pod Twoją obronę…”. Pięknie byłoby, gdyby udało nam się przyjąć Komunię Świętą podczas Eucharystii w intencji o Boże Błogosławieństwo i Bożą ochronę dla naszej ojczyzny.

DZIEŃ PIERWSZY

Modlitwa wstępna: odmawiana przez wszystkie dni nowenny

Wszechmogący, wieczny Boże!

Bądź pochwalony za świat, który dla nas stworzyłeś i za ludzi, których stawiasz na drodze naszego życia. Dziękujemy za wielkiego Rodaka i orędownika w niedolach i przeciwnościach losu – świętego Andrzeja Bobolę, którego wywyższyłeś ponad innych za jego wyjątkową wiarę, oddanie i miłość. Dziękujemy za pełne trudów życie Patrona Polski, który wskazywał i nadal wskazuje nam drogę rozwoju i wzrastania w Bogu. Dziś zwracamy się do Ciebie, Boże z wołaniem, aby trudne doświadczenie epidemii pogłębiło naszą wiarę i miłość oraz wzmocniło wspólnotę rodzinną, religijną i narodową.  Przez naszego Pana, Jezusa Chrystusa, Amen.

Całość Nowenny łącznie z Litanią dostępna na stronie

parafii św. Andrzeja Boboli w Sopocie i innych stronach.