Autor: 19 lis 2022

20.11.2022 – Niedziela

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Bogu Wszechmogącemu niech będzie Chwała za owocne i pobożne przeżycie uroczystość Wizytacji Kanonicznej i Sakramentu Bierzmowania w naszej parafii.

Jedyne słabość tej Uroczystości to mała frekwencja parafian. Na szczęście Bierzmowanie uratowało sytuację. Obecność księdza Biskupa w parafii powinna gromadzić wszystkich wiernych. Dziękuję obecnym na spotkaniach z biskupem czy to w szkole, czy w Opawie, czy w Miszkowicach na Mszy św.

Sama wizytacja i Bierzmowanie przebiegło bardzo dobrze, prawie wzorowo. Ks. Biskup pochwalił nas i był zadowolony z przebiegu wizytacji i z obecności tego dnia w naszej parafii. Chwalili nas także księża z dekanatu. Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w jakikolwiek sposób, choćby swoją obecnością

W rozmowie ze mną Ks. Biskup zachęcił do zorganizowania parafialnego Marszu Trzech Króli. Zaproponował też, aby ktoś z parafian prowadził kronikę parafialną. Może znajdziemy kogoś chętnego.

Pochwalił też nas za ministrantów.

1. Dzisiaj po każdej Mszy św. zapraszam Bierzmowanych do zakrystii po odbiór pamiątek.
  2. Dziękuję rodzinom osób bierzmowanych za przygotowanie świątyni do tych uroczystości.
  3. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się już Adwent. W czasie adwentu kościół można stroić kwiatami, ale na razie nie potrzeba bo mamy piękne kwiaty z Bierzmownia.
  4. Dzień Papieski w przyszłą niedzielę o godz. 12.00.
  5. Zapraszam do sprzątania kościoła w sobotę na godz. 9.00 rodziny z Miszkowic z nr od 1 do 14.
  6. Dziękuję za: sprzątanie kościoła i kwiaty następującym rodzinom: ……. Zapraszam kolejne rodziny.

20.11.2022 – Niedziela – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Miszkowice    9.00 – ++ z r. Nowotnych: Irena (6 r.śm.)– od męża i rodziny, ++ rodzice: Marta i Stefan

Opawa          10.30 – + Stanisława Trojan – rocznica śmierci

Miszkowice  12.00 – + Jan Leśniak – 10 r. śm.

23.11 – środa           18.00 – Miszkowice: + Mariusz Borek – od cioci Jadwigi

24.11 – czwartek      16.30 – Opawa: w intencji Parafian

25.11 – piątek           16.30 – Miszkowice: + Krystyna Kubiszyn – od chrześnicy Agaty

26.11 – sobota         16.30 – Opawa: ++ Pustułka: Maria – 4 r.śm, Jan – 50 r.śm., Iwona, Czesław,