10.05.2015 r. – VI Niedziela Wielkanocna

Autor: 9 maj 2015

10.05.2015 r. – VI Niedziela Wielkanocna
1. Diecezja Legnicka zaprasza na doroczny Kongres Rodzin do Krzeszowa w najbliższą sobotę. Kongres rozpoczyna się o godz. 10.00. O godz. 12.00 uroczysta Msza św. Po południu występy zespołów. Szczegółowy program na tablicy ogłoszeń. Zachęcam do licznego udziału.
2. Od poniedziałku rozpoczynają się Dni Krzyżowe , podczas których Kościół modli się o bł. Boże dla pracujących w rolnictwie, błaga o urodzaje, modli się też za głodujących i o bł. w każdej ludzkiej pracy. W naszej parafii te trzy nabożeństwa błagalne będą odprawione: dzisiaj, we wtorek i w środę w kościele w Miszkowicach o godz. 17.30.
3. Rodziców dzieci komunijnych proszę o pozostanie po mszy w kościele.
4. Próba dla dzieci w czwartek w Opawie:
dla klasy drugiej – Komunijnej – o godz. 17.00 – rozdanie strojów komunijnych.
dla klasy trzeciej – Rocznicowej – o godz. 18.00.
5. Egzamin poprawkowy dla kandydatów do Bierzmowania w piątek o godz. 19.00 na plebanii, a o godz. 20.00 próba w Miszkowicach w kościele.
6. Próba chóru w sobotę o godz. 18.00.
7. Postępują prace remontowe przy naszym kościele w Miszkowicach. Bóg zapłać za składane ofiary. Szczegółowe zestawienie jest wywieszone na tablicy ogłoszeń.
8. Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby ktoś zdeklarował się upiec ciasto na mój jubileusz kapłański. Proszę osoby chętne o wpisywanie się na listę. Z góry serdecznie dziękuję.
9. Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożone ofiary następującym osobom: Wójcik Halina i Jerzy, Jede Grażyna. Zapraszam do sprzątania kościoła w Miszkowicach w sobotę tym razem na godz. 8.00 rodziny z Miszkowic z nr od 69 do 74.
10. Dziękuję za sprzątanie kościoła: Skoczeń, Tobiasz, Guguł. Zapraszam kolejne trzy rodziny z Opawy.
ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE
1. Paweł Dziekiewicz, zam. we Wleniu i Gracjana Andrejczuk, zam. w Jarkowicach – Zapowiedź I.
Kto by wiedział o jakichś przeszkodach powinien to natychmiast zgłosić u ks. Proboszcza.
10.05.2015 – VI Niedziela Wielkanocna
Miszkowice 9.00 – ++ Leśniak Krystyna i Kazimierz
Opawa 10.30 – + Maria Czesława Jamro
Miszkowice 12.00 – + Stanisław Wilk – imieninowa – od żony i dzieci

12.05 – wtorek 18.00 – Miszkowice: intencja wolna
13.05 – środa – Wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej
18.00 – Miszkowice: o bł. Boże i opiekę Matki Najświętszej dla Jolanty i jej rodziny
14.05 – czwartek – Święto św. Macieja Apostoła
18.00 – Miszkowice: intencja wolna
15.05 – piątek 18.00 – Miszkowice: intencja wolna
16.05 – sobota – Święto św. Andrzeja Boboli patrona Polski
16.30 – Opawa: Chrzest: Olaf Otręba
17.05.2015 – Niedziela – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
Miszkowice 9.00 – + Jordan Andrzej – 27 r.śm. – od rodziców i rodzeństwa
Opawa 10.30 – + Stanisław Olszak – imieninowa – od żony z rodziną
Miszkowice 12.00 – ++ rodzice: Aniela i Andrzej Borys oraz brat – Józef

03.05.2015 r. – V Niedziela Wielkanocna
1. Dzisiaj w pierwszą niedzielę miesiąca zmiana tajemnic Żywego Różańca i adoracja Najświętszego Sakramentu. Bóg zapłać za złożone dziś na tacę ofiary na remont kościoła.
2. Msza pożegnalna w intencji zmarłego ks. Ryszarda Dąbrowskiego odbędzie się w poniedziałek o godz. 17.00 w kościele parafialnym Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze.
3. Próba dla dzieci klasy trzeciej – Rocznicowych – w środę o godz. 17.00 w kościele w Miszkowicach.
4. Próba dla dzieci klasy drugiej – komunijnych – w czwartek o godz. 17.00 w Opawie.
5. Próba dla kandydatów do Bierzmowania w piątek o godz. 17.00 w Miszkowicach w kościele.
6. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Floriana patrona strażaków, w środę – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba, a w piątek Uroczystość św. Stanisława Bpa i męczennika patrona Polski.
7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. W Miszkowicach Msza św. o godz. 18.00, po mszy nabożeństwo majowe powołaniowe i adoracja do godz. 20.00.
8. Zbiórka ministrantów w sobotę w Miszkowicach o godz. 11.00, w Opawie o godz.13.00.
9. Próba chóru w piątek o godz. 18.30 i w sobotę o godz. 18.00.
10. Postępują prace remontowe przy naszym kościele w Miszkowicach. Bóg zapłać za składane ofiary na ten cel. Zebrano łącznie w Miszkowicach i Jarkowicach: 4.745 zł. Dziękuję osobom, które zaangażowały się w zbiórkę.
11. Zapisy na autokar na Kongres Rodzin do Krzeszowa na 16 maja.
12. Zapraszam wszystkich parafian na Mszę św. dziękczynną za 25 lat Kapłaństwa w sobotę 30 maja na godz. 12.00 do kościoła w Miszkowicach.
13. Dziękuję za sprzątanie kościoła i układnie kwiatów panu Jerzemu Wójcikowi i pani Renacie Błońskiej. Zapraszam do sprzątania kościoła w Miszkowicach w sobotę na godz. 9.00 rodziny z Miszkowic z nr od 61 do 70.
14. Dziękuję za sprzątanie kościoła i za kwiaty następującym osobom: .Zapraszam kolejne trzy rodziny z Opawy.
ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE
1. Piotr Frączek, zam. w Niedamirowie i Adriana Papiernik, zam. w Bolkowie – Zapowiedź III.
2. Mateusz Dwojak, zam. w Pisarzowicach i Judyta Pawlikowska, zam. w Jarkowicach – Zapowiedź III.
03.05.2015 – V Niedziela Wielkanocna
Miszkowice 9.00 – w intencji Anny Pajor z okazji urodzin o Boże bł. i zdanie egzaminów maturalnych
Opawa 10.30 – 1). ++ Jamro Stanisława i Stanisław Kociołek – od córki z rodziną,
2). + Kazimierz Lesiowski – od żony z rodziną,