Autor: 25 paź 2015

25.10.2015 – Niedziela – Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła

1. W ostatnią niedzielę października obchodzimy rocznicę poświęcenia własnego kościoła.
2. Dzisiaj po Mszy św. można złożyć ofiary do puszek na Papieskie Dzieła Misyjne.
3. W tym tygodniu kancelaria czynna tylko w środę od godz. 19.00 do 20.00.
4. Zbiórka kandydatów i ministrantów w sobotę o godz. 12.00 w Miszkowicach; i o godz. 15.00 w Opawie.
5. Próba chóru w sobotę o godz. 18.00 na plebanii.
6. W Uroczystość Wszystkich Świętych porządek Mszy św. następujący: 9.00 Msza w Miszkowicach, 10.30 Msza w Opawie z modlitwami na cmentarzu, 14.00 Msza w Miszkowicach i procesja na cmentarz z modlitwami za zmarłych. Podczas nabożeństw na cmentarzach tego dnia zbierane są ofiary do puszek na Seminarium Duchowne Diecezji Legnickiej. Jako wyraz wdzięczności za te ofiary klerycy i przełożeni Legnickiego Seminarium modlą się przez cały rok za naszych zmarłych.
7. Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać i ofiarować za nich odpust zupełny raz dziennie w dniach od 1 listopada od godz. 12.00 do 8 listopada. Warunkiem uzyskania tego odpustu jest także: nawiedzenie kościoła lub kaplicy, odmówienie modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga; brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, Spowiedź i Komunia święta; dowolna modlitwa w intencji Ojca Świętego.
8. W przyszłą niedzielę jako pierwszą miesiąca zmiana tajemnic Różańcowych i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz zbiórka ofiar na remonty w parafii.
9. Dziękuję za sprzątanie kościoła i grabienie liści oraz za ofiary i kwiaty Rodzinie państwa Berdychowskich: Krystynie, Józefie, Mirosławie i Katarzynie. Zapraszam do sprzątania kościoła w sobotę na godz. 9.00 kolejne trzy rodziny z Paprotek.
10. Dziękuję za sprzątanie kościoła i za kwiaty następującym osobom: Małgorzata Mrówka i Danuta Łuczak. Zapraszam w sobotę kolejne trzy rodziny.

25.10.2015 – Niedziela – Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła
Miszkowice 9.00 – + Marian Bijak – 1 r.śm. – od żony, dzieci i wnuczek