Autor: 7 lut 2016

07.02.2016 r. – V Niedziela zwykła
1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca i adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji dobrodziejów i darczyńców naszej parafii.
2. Próba chóru we wtorek o godz. 18.00 na plebanii.
3. W tym tygodniu Środa Popielcowa rozpoczyna okres wielkiego Postu. Posypanie głów popiołem na Mszy św. o godz. 16.30 w Opawie i o godz. 18.00 w Miszkowicach.
4. Droga Krzyżowa w piątek w Opawie o godz. 16.00 i w Miszkowicach o godz. 17.30.
5. Gorzkie Żale w przyszłą niedzielę o godz. 17.30.
6. Dziękuję ochotnikom za bezinteresowne rozebranie dekoracji świątecznej i choinek. Są to następujące osoby: Błońska Lucyna, Błońska Renata, Błońska Klaudia, Błoński Wiktor, Pajor Anna, Kurasz Henryk, Kurasz Dominik, Berdychowski Jan, Wójcik Jerzy, pan Nowotny,
7. Mimo wyznaczonych 11 rodzin w sobotę do sprzątania kościoła nie pojawił się nikt. Po 22.00 pojawił się jeden człowiek, ale niedokładnie posprzątał. Dziękuję mu i za to.tą osobą był ks. Proboszcz. Zapraszam do sprzątania kościoła w sobotę na godz. 9.00 rodziny z Miszkowic z nr od 92 do 98.
8. Dziękuję rodzinom z Opawy z nr od 1 do 20 za posprzątanie dekoracji świątecznej i całego kościoła.
9. Przypominam, że w czasie Wielkiego Postu nie ustawia się kwiatów w kościele.
10. Opawa: Na cmentarzu zostały wywiezione i posprzątane śmieci. Miejsca na składowanie śmieci są nieco zmienione. Szkło i plastik wyrzucamy do oznaczonych pojemników, a kwiaty żywe i ziemię kilkanaście metrów za ogrodzeniem w wyznaczonym miejscu, a nie jak dotychczas za siatką. Proszę o dokładne sortowanie odpadów i zwracanie uwagi na innych.
07.02.2016 – V Niedziela zwykła
Miszkowice 9.00 – + Jan Kolat – 5 r.śm.
Opawa 10.30 – 1). Stanisława Bołoz – 60 rocznica urodzin – od dzieci z rodzinami,
2). Józef Trojan – 70 rocznica urodzin – o zdrowie i Boże błogosław.,
3). Stanisław Jamro – 80r. ur. – od żony, dzieci, wnuków i prawnuków
4). +Henryk Mrówka–od rodziny z Muszynki, 5).+Komorowska Grażyna,
6). + Janusz Filipowicz – od uczestników pogrzebu,
7). ++ Zbigniew i Grażyna Guśtak – w r.śm.
8). ++ Liber: Rodzice: Weronika i Wojciech, bracia: Stanisław i Tadeusz –
od córki i siostry Marii,
Miszkowice 12.00 – Joanna Pajor – 18 rocznica urodzin – Msza dziękczynno- błagalna

10.02 – Środa Popielcowa 16.30 – Opawa: dla Steni Tille o zdrowie, Boże błog. i opiekę Matki