Autor: 13 lut 2016

14.02.2016 r. – I Niedziela Wielkiego Postu

1. Zgodnie ze Statutem Rad Parafialnych Diecezji Legnickiej w tym roku upływa termin wyboru nowych rad. W związku z tym do 24 lutego można zgłaszać u ks. Proboszcza kandydatów do Rady Parafialnej.
2. Droga Krzyżowa w piątek w Opawie o godz. 16.00 i w Miszkowicach o godz. 17.30.
3. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.30.
4. W środę 17 lutego przypada dzień imienin ks. bpa Zbigniewa Kiernikowskiego.
5. Zbiórka ministrantów w sobotę w Miszkowicach o godz. 12.00, w Opawie o godz. 15.00.
6. Przy wyjściu z kościoła znajdują się skarbonki miłosierdzia. Ofiary złożone do nich w czasie Wielkiego Postu w wyniku odmówienia sobie jakichś rzeczy lub słodyczy przyniesiemy w Wielką Sobotę w czasie święcenia pokarmów. Jest to jałmużna wielkopostna, która pomoże w leczeniu dzieci i osób starszych.
7. Zapisy kandydatów do Bierzmowania oraz spotkanie dla nich i dla ich rodziców w sobotę w kościele w Miszkowicach o godz. 18.00. Zaproszenie jest adresowane do uczniów klasy I, II i III gimnazjum oraz starszych, którzy jeszcze nie przystąpili do tego sakramentu.
8. Dziękuję za sprzątanie kościoła i za ofiary następującym osobom: Król Halina i Daria, Mrówka Olimpia, Tomasz i Paulina. Zapraszam do sprzątania kościoła w sobotę na godz. 9.00 rodziny z Miszkowic z nr od 100 do 105.
9. Przypominam, że w czasie Wielkiego Postu nie ustawia się kwiatów w kościele za wyjątkiem uroczystości np. św. Józefa i IV niedzieli Wielkiego Postu.
10. Opawa: Na cmentarzu zostały wywiezione i posprzątane śmieci. Miejsca na składowanie śmieci są nieco zmienione. Szkło i plastik wyrzucamy do oznaczonych pojemników, a kwiaty żywe i ziemię kilkanaście metrów za ogrodzeniem w wyznaczonym miejscu, a nie jak dotychczas za siatką. Proszę o dokładne sortowanie odpadów i zwracanie uwagi na innych. Dziękuję panu Władysławowi Grochowskiemu za zaangażowanie.

— W przyszłą niedzielę zwaną „Ad Gentes” po mszy św. będziemy zbierać ofiary do puszek na misje święte. Będzie to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.

— Dziękuję za sprzątanie kościoła w Opawie rodzinom: Guguł i Tobiasz. Zapraszam kolejne trzy rodziny.

14.02.2016 – I Niedziela Wielkiego Postu
Miszkowice 9.00 – ++ Jan, Wiktoria i Anna Król
Opawa 10.30 – + Marek Jamro – w rocz. śmierci
Miszkowice 12.00 – ++ Rodzice: Teresa i Franciszek Przywoźni

17.02 – środa 18.00 – Miszkowice:
18.02 – czwartek 18.00 – Miszkowice:
19.02 – piątek 16.30 – Opawa:
18.00 – Miszkowice: ++ Halina Parzych–2 r.śm. i Stanisława Kowalik – urodz.
20.02 – sobota 14.00 – Miszkowice – ślub: Kondoł – Nawrocka i chrzest: Marcin Kondoł

21.02.2016 – II Niedziela Wielkiego Postu
Miszkowice 9.00 – ++ Czajka: Maria (3 r.śm.) i Ludwika
Opawa 10.30 – + Jan Kwak – 26 rocz. śmierci – od żony i rodziny