Autor: 28 maj 2016

29.05.2016 – IX Niedziela zwykła

1. Dzisiejsze Nabożeństwo Majowe proszę odprawić prywatnie w swoich domach lub przy kapliczkach przydrożnych.
  2. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po mszy św. zmiana tajemnic Żywego różańca i adoracja Najświętszego Sakramentu.
  3. W przyszłą niedzielę z okazji 70 rocznicy powstania OSP odbędzie się uroczysta Msza święta dla Gminy Lubawka w kościele w Opawie o godz. 15.00.
  4. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała procesją z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Nabożeństwa czerwcowe po każdej mszy św.
  5. Po mszy św. adoracja do godz. 20.00 z racji pierwszego czwartku miesiąca.
  6. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca i Uroczystość NSPJ. W tym dniu nie ma postu.
  7. Odwiedziny chorych w tym miesiącu wyjątkowo w piątek od godz. 10.00.
  8. Dziękuję za przygotowanie ołtarzy i kościoła na Uroczystość BOŻEGO CIAŁA: panom niosącym baldachim i Najświętszy Sakrament, Różom Różańcowym i parafianom przygotowującym ołtarze, Służbie Liturgicznej i Kościelnej, panu sołtysowi za skoszenie trawnika i chórowi parafialnemu. W Opawie dodatkowo: mieszkańcom Opawy z nr od 21 do 39. Jest mi bardzo przykro, że w procesji na Boże Ciało w Miszkowicach nie niesiono żadnego sztandaru, nie było też pocztów sztandarowych OSP Miszkowice i Jarkowice. Musimy nad tym popracować, aby w przyszłym roku nie zabrakło nikogo. Proszę o posprzątanie dekoracji ołtarzy.
  9. Zapraszam do sprzątania kościoła w Miszkowicach w sobotę na 00 mieszkańców Paprotek.
  10. Dziękuję za sprzątanie koło kościoła następującym osobom: Andrejczuk Andrzej, Stanisław Kociołek, Krzysztof Jamro, Iwona Stasikowska oraz w kościele rodzinom: Andrejczuk i Stasikowscy. Zapraszam kolejne trzy rodziny.

W sakramentalny związek małżeński pragną wstąpić:

Patryk Smaga, zam. w Przedwojowie i Natalia Majda, zam. w Niedamirowie – zap. I

Kto by wiedział o jakichś przeszkodach powinien to natychmiast zgłosić u ks. proboszcza.

29.05.2016 – IX Niedziela zwykła

Miszkowice    9.00 – ++ z rodziny Borys w rocz. śm.: Anieli, Andrzeja i Józefa –od rodziny

Opawa         10.30 – ++ Aniela, Jan, Jan –brat

Miszkowice  12.00 – ++ Marcel Szulc i Karol Chochorowski – od babci Jadzi

31.05 – wtorek        Święto Nawiedzenia NMP

16.30 – Opawa: + Adam Gawron – od Janiny Gryszun i od uczestników pogrzebu.

18.00 – Miszkowice: + Anna Kurzeja

01.06 – środa         18.00 – Miszkowice: za zmarłych polecanych w wypominkach (17.30 różaniec)

02.06 – czwartek   16.30 – Opawa: + Mieczysław Guśtak – urodzinowa

18.00 – Miszkowice: powołaniowa