Autor: 2 paź 2016

02.10.2016– XXVII Niedziela zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy doroczny Odpust Parafialny w Miszkowicach ku czci św. Michała Archanioła i Wszystkich Świętych..
  2. Dziękuję poszczególnym Sołectwom: Miszkowic, Jarkowic, Paprotek i Paczyna, które przybyły z wieńcami dożynkowymi. Dziękuję pocztom sztandarowym: Koła Łowieckiego „Leśnik” oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Miszkowic i Jarkowic. Dziękuję chórowi parafialnemu za oprawę wokalną naszej uroczystości (Renata Błońska, Marta Król, Małgorzata Kurasz, Dominik Kurasz, Henryk Kurasz, Jan Berdychowski, Marek Mazur, Edyta Gawenda), Dziękuję paniom Marcie Król i Renacie Błońskiej za udekorowania kościoła kwiatami. Serdeczne Bóg zapłać dla pani Lucyny Błońskiej za posprzątanie plebanii. Wielkie Bóg zapłać dla pań: Renaty Błońskiej i Lucyny Błońskiej za przygotowanie obiadu odpustowego dla kapłanów. Dziękuję również panu kościelnemu z małżonką, ministrantom oraz panom pomagającym przy procesji. Podziękowania kieruję do panów, którzy wykonali chodnik przy plebanii: Berdychowski Jan, Pakiet Mirosław, Król Henryk. Dziękuję panu Wiesławowi Królowi za wykoszenie trawy. Na koniec dziękuję wszystkim kapłanom przybyłym na uroczystość odpustową, a szczególnie ks. kanonikowi Aleksandrowi Siemińskiemu za kazanie odpustowe i ks. Dziekanowi Józefowi Czekańskiemu za przewodniczenie tej Mszy św.
  3. Próba chóru w piątek o godz. 20.00.
  4. Nabożeństwa różańcowe będą odprawiane w Miszkowicach w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.30, a w Opawie we wtorki, czwartki i soboty o godz. 16.00, niezależnie czy jest msza czy nie.
  5. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź w Opawie od godz. 16.00 do 16.30, a w Miszkowicach od 17.15 do 17.30.
  6. Zbiórka Ministrantów w sobotę tym razem w Miszkowicach o godz. 12.00  w Opawie o 16.30.
  7. Dziękuję za zasypanie rowu wokół kościoła panom: Motak Kazimierz, Motak Norbert, Kociołek Waldemar, Świerad Wojciech, Król Zbigniew, Adamczyk Adam.
  8. Zapraszam do sprzątania kościoła w sobotę na 00 rodziny z nr od 85 do końca Miszkowic. Będzie to sprzątanie przed wizytacją ks. Biskupa.
  9. Dziękuję za sprzątanie kościoła, za kwiaty i za wypranie obrusów następującym rodzinom: Trojan, Kociołek, Cieśla, Przemyślak, Sikora, Dąbrowscy. Zapraszam kolejne trzy rodziny.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

1. Edward Kornobys, zam. w Niedamirowie i Zuzanna Biel, zam. w Niedamirowie – z. III

02.10.2016 – XXVII Niedziela zwykła

Opawa     10.30 – 1). ++ Świerad Stanisław, Franciszek, Kazimierz, Teresa i Maria