Autor: 16 kwi 2017

15 marca 2017 roku minęło 6 lat od rozpoczęcia wojny w Syrii, która zburzyła życie ponad 23 mln Syryjczyków. Połowa z nich musiała uciekać ze swoich domów – ponad 5 milionów w obawie o swoje życie wyjechało z kraju. Sytuacja wciąż jest dramatyczna, pomocy humanitarnej potrzebuje ponad 13 milionów ludzi, w tym 6 mln dzieci.

W odpowiedzi na wielokrotne wezwania Ojca Świętego Franciszka, decyzją Konferencji Episkopatu Polska w Niedzielę Miłosierdzia 23 kwietnia zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek, jako wyraz solidarności z narodem syryjskim, przede wszystkim w zrujnowanym Aleppo. Pomoc zostanie przekazana za pośrednictwem Caritas Polska, która od lat niesie pomoc ofiarom syryjskiego konfliktu.

Działania Caritas Polska można także wesprzeć wysyłając charytatywny SMS o treści SYRIA na numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT).

16.04.2017– Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

1. Alleluja!!! Chrystus zmartwychwstał!!! Z okazji świąt Zmartwychwstania Pańskiego wszystkim parafianom oraz gościom przebywającym w tym czasie na terenie naszej parafii życzę wielu Łask od Chrystusa Zmartwychwstałego.
  2. Jutro – w Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy niedzielny.
  3. Ofiary z jutrzejszej tacy przeznaczone są  na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  4. Spotkanie dzieci komunijnych w środę o 17.00.
  5. W piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje post. Można spożywać pokarmy mięsne.
  6. Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i uroczystego sprawowania tegorocznych Świąt Paschalnych: chórowi parafialnemu, służbie kościelnej i liturgicznej, wszystkim, którzy trzymali straż i modlili się przy Bożym Grobie i w kaplicy adoracji oraz wszystkim, którzy przygotowywali liturgię i brali w niej czynny udział.
  7. Miszkowice: Dziękuję osobom przygotowującym Boży Grób i Ciemnicę: Kurasz Henryk i Dominik, Berdychowski Jan, Błońska Renata, Mrówka Olimpia, Paulina i Tomek, Król Marta, Król Krystyna, Wacławik Maria, Mordarski Krzysztof, Pakiet Mirosław, Mazur Marek, Gawenda Edyta, Majerska Halina. A w Opawie mieszkańcom z nr od 40 do 61.
  8. W Niedamirowie dziękuję za posprzątanie kaplicy paniom Renacie Berdychowskiej i Sylwii Bołoz.
  9. M.: Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiary następującym osobom:  ze środy: Nowotna Marianna, Nowotna Jagoda, Tasior Maria, Skoczeń Anna; z soboty: Wesołowska Jolanta, Kruczek Maria, Zubel Stanisław. Zapraszam w sobotę na godz. 9.00 rodziny z Miszkowic z nr  od 44 do 54.
  10. Op.: Dziękuję za sprzątanie kościoła i przygotowanie Ciemnicy oraz Bożego Grobu rodzinom z Opawy z nr 40-61. Zapraszam w sobotę do sprzątania kościoła kolejne trzy rodziny z Niedamirowa.            .

16.04.2017 – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Miszkowice     7.00 – intencja wolna

Opawa         10.30 – + Irena Sałajczyk – 1 r.śm.

Miszkowice  12.00 – + Wilk Stanisław – 3 r.śm. – od żony i dzieci

17.04.2017 – Poniedziałek Wielkanocny

Miszkowice    9.00 – + Józef Stołpiec – od żony, dzieci  i wnuków

Opawa         10.30 – ++ Genowefa i Jan Kociołek– od córki z rodziną

Miszkowice  12.00 – ++ Janina Kluba – r.śm., Maria i Jan Błońscy

Miszkowice  13.00: chrzty: Jan Kluba i Antonina Kos, ślub: Daniel Kos i Aneta Kos

19.04 – Środa        18.00 – Miszkowice: + Małgorzata Kur – od koleżanki Teresy  z rodziną

20.04 – Czwartek   16.30 – Opawa: + Zdzisław Wąsowicz – 2 r.śm.

21.04 – Piątek        18.00 – + Zbiejczyk Andrzej –  od mamy z rodziną

22.04 – Sobota       10.00 – Miszkowice: Chrzest: Oliwier Barczyk

23.04.2017 – Niedziela Miłosierdzia Bożego

Miszkowice    9.00 – 35 rocznica ślubu Marty i Zbigniewa Król

Opawa         10.30 – Dz. – bł. z podz. za ot. łaski z prośbą o Boże bł. i zdrowie dla Sabiny

Miszkowice  12.00 – + Wanda Postrożna z d. Bielska – 3 r.śm. i + Eugeniusz Postrożny – 7 r.śm.