Autor: 30 lip 2017

Ogłoszenia duszpasterskie 30.07.2017– XVII Niedziela zwykła

1. Dzisiaj w naszej parafii po każdej Mszy świętej poświęcenie pojazdów i oddanie w opiekę św. Krzysztofa wszystkich użytkowników dróg i podróżujących. Po mszy św. będzie można złożyć ofiary do puszek na środki transportu dla misjonarzy w ramach akcji „św. Krzysztof”.
  2. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź w piątek pół godz. przed mszą św.. Przypominam dzieciom komunijnym o praktyce 9 pierwszych piątkach.
  3. W środę i czwartek msze święte za zmarłych polecanych w rocznych wypominkach. Pół godz. przed mszą św. Różaniec za zmarłych.
  4. W przyszłą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Jest to też pierwsza niedziela miesiąca. Zapraszam panie z Kół Żywego Różańca na zmianę tajemnic.
  5. W miesiącu sierpniu przeprowadzać będziemy dalszy etap osuszania kościoła, t.j. czyszczenie dotychczasowej instalacji i dokończenie drenażu przy zakrystii. Najpierw jednak musimy zbić opaskę betonową. Do tego dzieła zapraszam mężczyzn  w najbliższą sobotę w godz. od 8.00 do 16.00. Proszę przynieść ze sobą narzędzia: młoty, kilofy…. Potrzebny będzie też pojazd do wywiezienia betonu.
  6. Na wrzesień planowane jest rozpoczęcie remontu instalacji elektrycznej. Na ten cel przeznaczone będą środki z Festynu parafialnego.
  7. Festyn parafialny odbędzie się w tym roku w niedzielę 20 sierpnia w Miszkowicach  w Ogródku Jordanowskim. Tradycyjnie proszę o deklaracje pomocy i upieczenia ciasta. Proszę wpisywać się na listy. Jest to też dokumentacja dla potomnych i podstawa do modlitwy za dobrodziejów.
  8. Dziękuję za sprzątanie kościoła, ofiary i kwiaty następującym osobom: Andrzej Popławski, Zbiejczyk Janina, Antkowiak Beata, Jordan Jan, Popławska Grażyna, Kur Marek i Maciek.   Zapraszam do sprzątania kościoła w sobotę na godz.9.00 rodziny z Jarkowic z nr od 21 do 39.
  9. Dziękuję za sprzątanie kościoła następującym rodzinom: Świerad Wojciech, Plizga Irena, Król Barbara i Łukasz, Gryszun Janina, Dumana Monika. Dziękuję za kwiaty wnukom Jubilatów. Zapraszam w sobotę kolejne trzy rodziny.

30.07.2017 –  XVII Niedziela zwykła

Miszkowice    9.00 – ++ Andrzej, Aniela i brat Józef

Opawa         10.30 – 45 rocznica ślubu: Bogusławy i Zbigniewa Król – od córek z rodzinami

Miszkowice  12.00 – ++ Leśniak: Józef, Józefa, Wojciech