Autor: 9 wrz 2017

10.09.2017– XXIII Niedziela zwykła

1. Niedawno obiecałem, że wprowadzimy w naszej parafii po każdej mszy św. modlitwę do św. Michała Archanioła. Zostały już rozdane obrazki z tą modlitwą. Proszę, by przynosić je na Msze święte. Z lekkim poślizgiem, ale rozpoczynamy od dzisiaj 10 września tę modlitwę.
  2. Dzisiaj odpust w Okrzeszynie. W czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W piątek wspomnienie NMP Bolesnej.
  3. Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze zaprasza na Uroczysty Jubileusz 70-lecia swojego istnienia, który odbędzie się w piątek – 15 września 2017 r. W programie: o godz. 8.30 wymarsz sprzed szkoły do kościoła MBR w Kamiennej Górze, gdzie zostanie odprawiona Msza święta w intencji wszystkich związanych ze szkołą. Po Mszy św. przemarsz do szkoły i uroczystości w hali sportowej, następnie zwiedzanie szkoły i piknik do godz. 15.00. Wielu młodych ludzi z naszej parafii uczyło się w tej szkole. Wszyscy jesteśmy zaproszeni. Przez modlitwę,  przemyślenia i uwagi możemy zmieniać na lepsze przyszłość tej szkoły i swoje otoczenie.
  4. Dożynki Gminne w Lubawce w sobotę 16 września. Rozpoczną się one Mszą świętą Dziękczynna za plony w kościele parafialnym w Lubawce o godz. 12.00. Po mszy św. odbędzie się przemarsz Korowodu Dożynkowego na Stadion na dalszy ciąg uroczystości.
  5. Za dwa tygodnie odpust parafialny ku czci św. Michała Archanioła i Wszystkich Świętych Miszkowicach o godz. 13.00.
  6. Nasza parafia, jako graniczna weźmie udział w projekcie modlitewnym Różaniec do Granic w sobotę 7 października. Inicjatywa ta jest podjęta między innym i jako uroczyste zakończenie Roku Fatimskiego.
  7. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu tylko w piątek od godz. 19.00 do 20.00.
  8. Dziękuję za sprzątanie kościoła, ofiary i kwiaty rodzinie państwa młodych: Król i Aleksandrowicz oraz pani Wandzie Nawrockiej. Dziękuję paniom, które ostatnio przynosiły kwiaty poza kolejką:  Marta Król, Marianna Nowotna, Kruczek Maria. Zapraszam do sprzątania kościoła w sobotę na godz. 9.00 rodziny z Jarkowic z nr od 152 do 160.
  9. Dziękuję za sprzątanie kościoła i za kwiaty następującym osobom: Ewa Jamro, Twardochleb Anna, Krug Małgorzata, Elżbieta Schabińska . Zapraszam w sobotę kolejne trzy rodziny.

10.09.2017 –  XXIII Niedziela zwykła

Miszkowice    9.00 – + Maria Janczyk – 10 r.śm. – od córki z rodziną

Opawa         10.30 – + Stanisław Kwak – 1 r.śm. – od siostry Ali z rodziną

Miszkowice  12.00 – + Krystyna Bednarz – r.śm.

15.09 – piątek       18.00 – Miszkowice: + Grzegorz Grębla – w miesiąc po śmierci

17.09.2017 –  XXIV Niedziela zwykła

Miszkowice    9.00 – ++ Jan i Elżbieta Przemyślak – od syna z rodziną

Opawa         10.30 – ++ z rodz. Grochowskich: Maria, Augustyn i Józef