Autor: 7 paź 2017

Ogłoszenia duszpasterskie 08.10.2017– XXVII Niedziela zwykła

1. Bogu niech będą dzięki za przeżywany wczoraj szturm modlitewny w całej naszej Ojczyźnie; za modlitwę Różańcową w ramach inicjatywy Różaniec Do Granic. Dziękuję wszystkim parafianom, a szczególnie mieszkańcom Opawy za przygotowanie i sprawne przeprowadzenie wczorajszej Uroczystości Różańca Do Granic. Dziękuję także osobom z poza parafii za włączenie się w liturgię tego dnia i wszystkim za udział we wspólnocie Modlitwy Różańcowej.
  2. Dzisiaj obchodzimy XVII Dzień Papieski organizowany przez Fundację św. Jana Pawła II Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera pobożną i utalentowaną młodzież z ubogich rodzin i z małych miejscowości. Dokonuje się to nie tylko przez fundowanie stypendiów, ale też przez całoroczną formację w duchu nauczania Papieża Polaka. Na ten cel składamy dzisiaj ofiary do puszek przy wyjściu z kościoła.
  3. W przyszłą niedzielę Odpust w kościele w Opawie ku czci św. Jadwigi Śląskiej.  Suma odpustowa  o godz. 13.00. Natomiast msze święte w Miszkowicach o godz. 9.00 i 10.30. Z góry dziękuję mieszkańcom za zaproszenie księży jak co roku na obiad odpustowy do Pani Iwony.
  4. Dzisiaj na każdej Mszy św. poświęcenie i rozdanie różańców dla dzieci klasy trzeciej komunijnej.
  5. Spotkanie dla dzieci  klasy III przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w piątek o godz. 16.30 w kościele w Miszkowicach.
  6. Kandydatów do Bierzmowania zapraszam w sobotę na  18.00 do kościoła  w Miszkowicach.
  7. Dziękuję za kwiaty do kościoła pani Marii Wacławik i . Zapraszam do sprzątania kościoła w sobotę na godz. 9.00 rodziny
  8. Dziękuję za sprzątanie kościoła i za kwiaty następującym osobom: .  Zapraszam kolejne trzy rodziny w sobotę..

08.10.2017 –  XXVII Niedziela zwykła

Miszkowice    9.00 – ++ Jaroszewicz Paweł  i Kazimierz, Michał Tworek

Opawa         10.30 – + Sikora Stanisław – 11 rocz.śm.

Miszkowice  12.00 – ++ Rodzice: Janina i Eugeniusz Kowal, Andrzej Kowalczyk

09.10 – poniedz.   18.00 – Miszkowice:  Za zmarłych polecanych w wypominkach

11.10 – środa        18.00 – Miszkowice: + Eugeniusz Cebulak – od żony i synów.

12.10 – czwartek   16.30 – Opawa:

13.10 – piątek        18.00 – Miszkowice: Za żywych i zmarłych z Róży Różańcowej św. Michała Archanioła

14.10 – sobota       16.30 – Opawa:

15.10.2017 –  XXVIII Niedziela zwykła

Miszkowice    9.00 – ++ Józef Stołpiec (urodzinowa) rodzice, siostra i bracia–od żony i rodziny

Miszkowice  10.30 –  ++ z rodz. Lizoń: Krystyna, Franciszek, Jan, Adam, i wszyscy, którzy

odeszli

Opawa         13.00 –    1). ++  Marek Furyk, Czesława i Stanisław Kondro