Autor: 30 wrz 2018

30.09.2018 – XXVI Niedziela zwykła

1. Dzisiaj Odpust w naszej parafii ku czci św. Michała Archanioła i Wszystkich Świętych. Suma odpustowa o godz. 13.00. Przewodniczyć będzie i homilię wygłosi ks. Dziekan Piotr Smoliński.
  2. Podziękowania dla osób przygotowujących uroczystość odpustową:
  • obiad odpustowy – Renata Błońska, Lucyna Błońska;
  • prace porządkowe – Topolska Edyta, Rokicka Ludwika, Mazur Halina, Chochorowscy Wioletta i Roman, Kurasz Henryk , Flis Krzysztof, Józefa Berdychowska
  • remont schodów w zakrystii – Berdychowski Sławek i Borys Kornel;
  • porządkowanie zakrystii – Kurasz Henryk, Kurasz Małgorzata
  • sprzątanie kościoła –Popławscy:Violetta i Andrzej, Łyczko Letycja, Aleksander Popławski
  • dary do ołtarza – Wiesław Król sołtys Miszkowic i Maria Mazur sołtys Paprotek;
  • podziękowania dla Służby Liturgicznej (ministranci, Chór Parafialny, zakrystianin czyli kościelny, organista, śpiewający i czytający, asystujący przy Najświętszym Sakramencie)
  • podziękowania dla pocztów sztandarowych dla parafian i dla gości
  1. Nabożeństwa różańcowe w październiku będą odprawiane pół godziny przed Mszą św. w Miszkowicach w poniedziałki, środy i piątki, a w Opawie we wtorki, czwartki i soboty.
  2. Spotkanie dla dzieci komunijnych i rocznicowych w środę o 17.00 w kościele w Miszkowicach.
  3. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania w czwartek o 18.00 w kościele Miszkowicach.
  4. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W piątek spowiedź pół godz. przed mszą św. W czasie spowiedzi można odmawiać różaniec po cichu prywatnie lub wspólnie na głos.
  5. W piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00.
  6. W tym tygodniu nie ma zbiórki ministrantów.
  7. W sobotę pielgrzymka Żywego Różańca do Krzeszowa.
  8. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca.
  9. Zapraszam do pomocy w przygotowaniu kościoła do remontu rodziny z Jarkowic z nr od 81 do 117 oraz wszystkich chętnych we wtorek o godz. 9.00 lub 18.00.
  10. Dekorowanie kościoła w Opawie przed ślubem w piątek o godz. 17.00.
  11. Dziękuję za sprzątanie kościoła w Opawie następującym osobom: Majda Małgorzata, Włodarczyk Katarzyna, Bernadetta, Sebastian i Krzysztof oraz za złożona ofiarę na kwiaty Zofii Zieleń. Zapraszam kolejne trzy rodziny. W tym tygodniu proszę nie przynosić kwiatów.

30.09.2018 – XXVI Niedziela zwykła

Opawa         10.30 – ++ Stefan i Felicyta Majerscy, Józef i Janina Jamro oraz Janusz – r.śm.

Miszkowice  13.00 –Odpust Parafialny:

1). ++ Helena, Władysław, Kazimierz i Henryk Popławscy

2). ++ Popławscy: Janusz, Michał i Stefania

3). + Morawa Józefa (f.) – miesiąc po śmierci

01.10 – poniedz.      18.00 – Miszkowice: + Stanisław Ozgowicz – od Antoniego Skocznia z rodziną

02.10 – wtorek          16.30 – Opawa: + Bronisław Skoczeń – od Tomasza Tokarczyk z rodziną

03.10 – środa           18.00 – Miszkowice: + Stanisław Ozgowicz – od Lucyny Gzik z rodziną

04.10 – czwartek      16.30 – Opawa: + Bronisław Skoczeń–od koleżanek siostry Stefanii z firmy „KIER”

18.00 – Miszkowice: w int. powołań

05.10 – piątek           16.30 – Opawa: w int . parafian

18.00 – Miszkowice: + Stanisław Ozgowicz – od Krystyny Skoczeń z rodziną

06.10 – sobota         12.00 – Opawa: ślub: Paweł Warelis i Sylwia Bania, chrzest Dagmary

16.30 – Opawa: w int. zmarłych polecanych w wypominkach

07.10.2018 – XXVII Niedziela zwykła

Miszkowice    9.00 – w intencji Róży Różańcowej św. Michała

Opawa         10.30 – 1). + Aneta Daniszewska (10 r.śm.) – od chrzestnego,

2). Guśtak,

3). Dziękczynna za otrzymane łaski, zdrowie i Dary Ducha Świętego,

4). ++ Irena Sałajczyk, Emilia, Władysław, Józef i Wincenty Tobiasz,

5). ++ Król Piotr (1 r.śm.) i Dumana Edward  – od rodziny,

6). ++ Maria i Stanisław Jamro, Henryka i Jan Sobczyk,

7). + Michał Król – imieninowa,

8). + Mieczysław Krug,

9). ++ Kwaśniccy: Weronika i Stanisław.

10). ++ Jan i Maria Kołodziej, Stanisław i Franciszka Guguł, Krystyna Hariasz, Mieczysław i Zbigniew Skoczeń – od rodziny

11). ++ Edward Malisz, Mieczysław Krug – od kolegi

Miszkowice  12.00 – ++ Remigiusz Nawrocki i jego rodzice: Julia i Remigiusz