Autor: 13 paź 2018

Ogłoszenia duszpasterskie  14.10.2018 – XXVIII Niedziela zwykła

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Odpust ku czci św. Jadwigi Śląskiej (Trzebnickiej) w kościele w Opawie o godz. 13.00. Sumie Odpustowej przewodniczy i homilię głosi ks. Dziekan Piotr Smoliński.

Podziękowania dla osób przygotowujących Uroczystość Odpustową: dla Pocztów Sztandarowych OSP, Leśników i Myśliwych, Grup Modlitewnych i Kresowiaków dla służby liturgicznej: pana Zenka Organisty, Strażników Eucharystii – niosących baldachim i wraz z księdzem Monstrancję, dla Ministrantów, dla Pani Iwony Stasikowskiej  przygotowującej obiad dla kapłanów i dla osób, które złożyły ofiary na ten odpustowy posiłek. Podziękowania dla sprzątających kościół i dla ofiarujących te piękne bukiety kwiatów

1. Dzisiaj obchodzimy XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. Po Mszy św. można składać ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  2. Spotkanie dla dzieci komunijnych i rocznicowych w środę o 17.00 przy plebanii w Miszkowicach.
  3. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania w czwartek o 18.00 w kościele w Opawie.
  4. W tym tygodniu zbiórek ministrantów nie będzie.
  5. Zbiórka sprzętu elektrycznego i elektronicznego w poniedziałek do godz. 10.00 rano.
  6. Od poniedziałku będą przyjmowane intencje mszalne na nowy rok.
  7. Kartki wypominkowe wystawione są na stolikach obok gazet.
  8. Dziękuję za pomoc przy remoncie kościoła następującym osobom: Halina Król, Anna Marzec, Piotr Szymczak, Dariusz Nasypany, Krzysztof Mrówka.
  9. Dziękuję za umycie ławek i przygotowanie kwiatów paniom: Doskoczyńskiej Katarzynie i Doskoczyńskiej Anecie.
  10. Dziękuję pani Marii Nowotnej i innym paniom, które dbają o klomby przy kościele.
  11. Zapraszam do sprzątania kościoła i grabienia liści w sobotę na godz. 9.00 rodziny z Miszkowic z nr 1 – 29. Na poniedziałek na godz. 8.00 potrzebuję do pomocy 2 mężczyzn.

14.10.2018 – XXVIII Niedziela zwykła

Miszkowice           9.00 – ++ Józef Stołpiec (ur.), rodzice, siostra i bracia – od rodziny

Miszkowice         10.30 – ++ Stanisława, Henryk i Walerian Doskoczyńscy

Opawa                 13.00 – Suma Odpustowa ku czci św. Jadwigi:  1). W intencji Parafian

2). ++ Marek Furyk, Czesława i Stanisław Kondrat

3). ++ Maria Janczyk – r.śm. – od chrześnicy z rodziną

15.10 – poniedz.      14.00 – Opawa : Pogrzeb: Rusnarczyk Maria

18.00 – Miszkowice: za zmarłych polecanych w wypominkach (17.30 Różaniec)

16.10 – wtorek          16.30 – Opawa: + Bronisław Skoczeń – od Antoniego i Cecylii Słaby (2)

17.10 – środa           18.00 – Miszkowice: w intencji parafian

18.10 – czwartek      16.30 – Opawa: + Bronisław Skoczeń – od Antoniego i Cecylii Słaby (3)

19.10 – piątek           18.00 – Miszkowice: w intencji parafian

20.10 – sobota         16.30 – Opawa: w intencji parafian

21.10.2018 – XXIX Niedziela zwykła

Miszkowice    9.00 – + Józef Stroncik – 1 r.śm.

Opawa         10.30 – + Jan Bołoz (23 r.śm.)-o dar nieba, ++z rodz. Skoczeń i o potrzebne łaski

dla żywych

Miszkowice  12.00 – w pewnej intencji Panu Bogu wiadomej