Autor: 28 paź 2018

28.10.2018 – XXX Niedziela zwykła

Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła

1. Dzisiejsza niedziela kończy na całym świecie Tydzień Misyjny.
  2. Proszę, by dzieci uczęszczające na nabożeństwa różańcowe przyniosły naklejone obrazki w poniedziałek w Miszkowicach i we wtorek w Opawie.
  3. W czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek nabożeństw następujący. W Opawie Msza św. o godz. 10.30 i po Mszy nabożeństwo na cmentarzu. W Miszkowicach Msze św. o godz. 9.00 i 13.00. Nabożeństwo  na cmentarzu ok. godz. 14.00. Tradycyjnie na cmentarzach będziemy zbierać ofiary na Seminarium Duchowne naszej diecezji. Utrzymuje się ono tylko z naszych ofiar. Państwo w ogóle nie finansuje tej uczelni. Proszę by zbiórkę w Miszkowicach przeprowadziła Rada Parafialna, a w Opawie Rada Ekonomiczna. Odbiór puszek  i obrazków przed Mszą św. w zakrystii. Bóg zapłać.
  4. W dniach od 1 do 8 listopada codziennie jedne raz można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych.
  5. W  Krzeszowie Noc Wszystkich Świętych rozpoczyna się 31 października  Balem Wszystkich Świętych o godz. 15.00. O 18.00 i 24.00 Msze św.,19.45 Gra terenowa, 21.00 zwiedzanie Nekropolii, 21.30 koncert organowy.
  6. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź pół godziny przed Mszą św.
  7. W piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00.
  8. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca.
  9. Sprawozdanie z prac przy kościele.
  10. Dziękuję za krzesła w kościele Radzie Sołeckiej oraz następującym osobom: Kazimierz Kozicki, Beata Sondaj, Wiesław Król.
  11. Dziękuję za pomoc w pracach remontowych i  sprzątaniu kościoła w tym tygodniu następującym osobom: Robert Król, Henryk Król, Jan Grzybek, Sławomir Berdychowski, Kornel Borys, Krzysztof Flis, Piotr Szymczak, Halina Król, Olimpia Mrówka, Anna Marzec.
  12. Dziękuję za sprzątanie kościoła i za ofiary następującym osobom: Nowotna Marianna z rodziną, Kruczek Maria,  Kwiatkowska Marta.  Zapraszam do sprzątania kościoła w Miszkowicach w sobotę na godz. 9.00 rodziny z Miszkowic z nr od 47 do 70.
  13. Dziękuję za sprzątanie kościoła i za kwiaty następującym rodzinom: Malisz, Grochowski, Firszt, Wiśniowska. Zapraszam kolejne trzy rodziny.
  14. Proszę o zgłoszenie się do zakrystii osób, które zamawiały Msze św. za zmarłych z rodzin: Malisz, Skoczeń, Pietrulewicz, Jamro, Wilk.

28.10.2018 – XXX Niedziela zwykła

Miszkowice    9.00 – + Michalina Sikora – rocznica śmierci – od rodziny

Opawa         10.30 – ++ Kazimiera i Romuald Stelmach – od rodziny Skoczniów

Miszkowice  12.00 – ++ Krystyna, Franciszek , Jan, Adam i ++ z rodziny Lizoń

29.10 – poniedz.  18.00 – Miszkowice: + Wiesław Kluba – od rodziny Baczmagów z Sieradza

30.10 – wtorek     16.30 – Opawa: + Bronisław Skoczeń – od Pawła i Anny Słaby

31.10 – środa      18.00 – Miszkowice: + Wiesław Kluba –od siostry Krystyny z mężem i dziećmi

01.11.2018 – czwartek – Uroczystość Wszystkich Świętych

Miszkowice    9.00 – ++ Bułaś: Andrzej (20 r.śm.) i Helena

Opawa         10.30 – w intencji Parafian żywych i zmarłych

Miszkowice  13.00 – + Filipowicz Franciszek – od uczestników pogrzebu

02.11 – piątek – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny)

16.30 – Opawa: ++ Skowrońscy: Józef i Jan, Jan, Józef, Tadeusz, Anna,

Elżbieta, Marcel, Kaczor Maria i Tadeusz

18.00 – Miszkowice: + Nasypana Zofia – w miesiąc po śmierci

03.11 – sobota    16.30 – Opawa: wypominkowa za zmarłych (16.00 Różaniec)

04.11.2018 – XXXI Niedziela zwykła

Miszkowice    9.00 – Henryk Kurasz – 60 r. urodzin – o zdrowie i Boże błogosł.

Opawa         10.30 – 1). + Mieczysław Krug, 2). + Stanisław Jeznach (1 r.sm.) – od zony i córki z rodziną,   3). + Świerad Józef – 78 r.śm., Agnieszka i Józefa

Miszkowice  12.00 – + Karol Chochorowski z ok. imienin – od rodziców i siostry