Autor: 28 lip 2019

Ogłoszenia duszpasterskie  28.07.2019 – XVII Niedziela zwykła

1. W dniach 21-28 lipca 2019 r. obchodzony jest w Kościele w Polsce XX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa”. W tym czasie wpatrzeni w postać św. Krzysztofa otaczamy naszą troską polskich misjonarzy i misjonarki na całym świecie. Z tej okazji dzisiaj po każdej mszy św. będą poświęcone pojazdy. Można też złożyć ofiarę na środki transportu dla misjonarzy. Msza św. na Podlesiu o 17.00.
  2. Jubileuszowy X Festyn Parafialny odbędzie się w tym roku w niedzielę 11 sierpnia. Pierwotnie Festyn był przedłużeniem świętowania Odpustu parafialnego. Ze względu jednak na późny termin został przesunięty niemal o 2 miesiące na cieplejsze i dłuższe dni. Pozostał jednak jego charakter jako święto parafii. Wszak wezwanie Wszystkich Świętych upoważnia do świętowania cały rok. Każdy Festyn ma swoje hasło zgodne z tematyką danego roku duszpasterskiego. W tym roku spotykamy się pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Planujemy przeprowadzić konkurs wiedzy o naszych festynach i o parafii.
  3. Proszę o przynoszenie na plebanię rzeczy, które mogą być wykorzystane na licytacji w czasie Festynu. Można je także składać w przedsionku kościoła od strony plebanii.
  4. Jak co roku proszę chętnych parafian o upieczenie ciast na Festyn. Ułatwi nam organizację, jeżeli osoby te wpiszą się na listę znajdującą się przy wyjściu z kościoła.
  5. Pierwszego sierpnia obchodzimy Narodowy Dzień Powstania Warszawskiego.
  6. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca – odwiedziny chorych od 9.00, spowiedź pół godz. przed mszą św.
  7. Nauki przedmałżeńskie w sobotę o godz. 19.00 na plebanii w Miszkowicach.
  8. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca.
  1. Dziękuję za sprzątanie kościoła i za kwiaty rodzinom państwa młodych: Pawlik i Dregan. Zapraszam do sprzątania kościoła w sobotę na godz. 9.00 rodziny z Jarkowic z nr od 46 do 80.
  2. Dziękuję za sprzątanie kościoła i za kwiaty następującym rodzinom: Król, Wiśniowscy, Cieśla.

28.07.2019 –  XVII Niedziela  zwykła

Miszkowice    9.00 – ++ Andrzej, Aniela i Józef Borys

Opawa          10.30 – ++ Jan i Karolina Guśtak i ++ z rodziny Guśtak –  od córki z mężem  i rodziną

Miszkowice  12.00 – + Helena Kucharska – 1 r.śm.

01.08 – czwartek

18.00 – Miszkowice: w intencji powołań

02.08 – piątek

16.30 – Opawa: ++ Maria i Jan Kołodziej, Stanisław i Franciszka Guguł – od wnuka Andrzeja