Autor: 19 paź 2019

Ogłoszenia duszpasterskie – 20.10.2019 – XIX Niedziela zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Misyjną ustanowioną w 1926 roku przez papieża Piusa XI jako dzień solidarności modlitewnej i materialnej misyjnego dzieła Kościoła.  Ofiary składane na tacę podczas sumy parafialnej na całym świecie tworzą Fundusz Solidarnościowy Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Z zebranych środków utrzymywani są księża i katecheci pracujących na terenach misyjnych.
  2. W kościele MB Różańcowej w Kamiennej Górze odbędzie się dzisiaj Koncert dla Jana Pawła II o godz. 19.00.
  3. Nabożeństwo Misyjne Różańcowe dzisiaj o godz. 15.00.
  4. Od dzisiaj dostępne są kartki wypominkowe. Proszę je wrzucać na tacę w kopertach lub bezpośrednio przekazywać do ks. Proboszcza. Proszę nie przekazywać wypominek ministrantom i nie zostawiać w zakrystii. Można natomiast w nagłych przypadkach wrzucić wypominki do skarbony w przedsionku kościoła w Opawie lub do skrzynki na listy przy plebanii.
  5. W dniu dzisiejszym we wszystkich kościołach przeprowadzane są badania statystyczne.
  6. W przyszłą niedzielę ucałowanie Relikwii św. Jana Pawła II.
  7. Dzieci komunijne i rocznicowe zapraszam w tym tygodniu na nabożeństwa Różańcowe. Będą one odprawiane w Miszkowicach w środę i piątek o godz. 17.30 i w Opawie w czwartek i sobotę o godz. 16.00.
  8. Wszystkie sprawy związane z Mszą św. proszę załatwiać z ks. proboszczem osobiście.
  9. Dziękuję za sprzątanie kościoła i za ofiary następującym osobom: Nowotna Marianna, Nowotna Jagoda, Rykis Janina, Kruczek Maria, Wesołowski Henryk. Zapraszam do sprzątania kościoła i grabienia liści w sobotę na godz. 9.00 rodziny z Miszkowic z nr od 46 do 74.
  10. Dziękuję za sprzątanie kościoła.

20.10.2019 –  XXIX Niedziela  zwykła

Miszkowice    9.00 – ++ Rodzice: Andrzej Kowalczyk, Janina i Eugeniusz Kowal

Opawa          10.30 – ++ Malisz: Edward, Kazimierz, Piotr, Bronisława, Pustułka:

Stanisława, Katarzyna, Józef

Miszkowice  12.00 – w intencji  Izabeli i Łukasza Żurakowskich oraz ich rodzin i przyjaciół o opiekę Matki Najświętszej i potrzebne łaski z okazji zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego

21.10 – poniedz.      18.00 – Miszkowice: + Jadwiga Wacławik – od rodziny Piwowar z Podobin

23.10 – środa           18.00 – Miszkowice: + Kamila Dumana – od Róży św. Michała

24.10 – czwartek      16.30 – Opawa: + Rozalia Cycoń – od Jadwigi

25.10 – piątek           18.00 – Miszkowice: + Henryk Głowacki – od Ziuty – koleżanki córki Ewy z

pracy

26.10 – sobota           8.30 – Msza Hubertowska

18.00 – Opawa: ++ Janina i Mirosław Zimni – od rodziny Cieśli