Autor: 27 paź 2019

27.10.2018 – Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła

1. Dzisiaj przypada miesięczna rocznica ogłoszenia Jana Pawła II świętym, dlatego po każdej mszy św. będzie modlitwa do świętego i ucałowanie Relikwii.
  2. Nabożeństwo Misyjne Różańcowe dzisiaj o godz. 15.00.
  3. Dobiega końca Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny i Rok Misyjny. W ramach rozbudzania świadomości i wrażliwości misyjnej do naszej parafii zaprosiłem ks. Waldemara Pawelca Pallotyna z parafii misyjnej na Ukrainie wraz z wolontariuszami misyjnymi. Będzie on obecny za dwa tygodnie 10 listopada i wygłosi na wszystkich mszach św. homilie. Trzeba będzie też zaprosić gości na obiad.
  4. W piątek 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek nabożeństw następujący:

– w Miszkowicach Msze św. o 9.00 i 13.00. Nabożeństwo  na cmentarzu ok. godz. 14.00;

– w Opawie Msza św. o godz. 10.30 i po Mszy nabożeństwo na cmentarzu.. Tradycyjnie na cmentarzach będziemy zbierać ofiary na Seminarium Duchowne naszej diecezji. Proszę by zbiórkę w Miszkowicach przeprowadziła Rada Parafialna, a w Opawie Rada Ekonomiczna. Odbiór puszek przed Mszą św. w zakrystii. Bóg zapłać.

W tym dniu przypada też pierwszy piątek miesiąca – spowiedź przed każdą mszą

1. Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 10.00.
  2. Dzieci komunijne i rocznicowe zapraszam na ostatni Różaniec w środę i czwartek.
  3. W dniach od 1 do 8 listopada codziennie jeden raz można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych.
  4. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca.
  5. Proszę by rodziny z Miszkowic z nr od 75 do 90 przed 1.XI wygrabiły liście wokół kościoła.
  6. Zapraszam do sprzątania kościoła w Miszkowicach w sobotę na godz. 9.00 rodziny z Miszkowic z nr od 92 do 98.
  7. Dziękuję za sprzątanie kościoła i za kwiaty następującym osobom: Jamro Aniela, Kumanowska Maria, Król Irena, Jadeszko Bogusława, Liber Alicja. Zapraszam kolejne trzy rodziny.

27.10.2019 –  Niedziela – Uroczystość rocznicy poświęcenia własnego kościoła

Miszkowice    9.00 – ++ Władysław i Janina Pokrzywa

Opawa          10.30 – ++ Kazimiera i Romuald Stelmach – od Oli z rodziną

Miszkowice  12.00 – ++ Stanisław Waligóra (13 r.śm.), i jego rodzice: Stanisław i Ludwika,

oraz Józef, Józefa i Wojciech Leśniak

29.10 – wtorek          18.00 – Miszkowice: + Jolanta Ferderer – w miesiąc po śmierci

30.10 – środa           18.00 – Miszkowice:  + Kamila Dumana – od rodziny Radwańskich

31.10 – czwartek      16.30 – Opawa: + Michalina Sikora (2 r.śm.) – od sąsiadów

01.11.2018 – piątek – Uroczystość Wszystkich Świętych

Miszkowice    9.00 – ++ z rodziny Schabińskich, Maroszów i Wódzkich

Opawa         10.30 – w intencji Parafian i zmarłych polecanych w wypominkach

Miszkowice  13.00 – w intencji Parafian i zmarłych polecanych w wypominkach

02.11 – sobota – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny)

16.30 – Opawa: w intencji zmarłych polecanych w wypominkach

18.00 – Miszkowice: w intencji zmarłych polecanych w wypominkach

03.11.2018 – XXXI Niedziela zwykła

Miszkowice    9.00 – urodzinowa w intencji Marianny Nowotnej o zdrowie i Boże bł.

Opawa         10.30 – 1). ++ Stanisław (22 r.śm.), Andrzej(5 r.śm.) Zbiejczyk

2). ++ Cycoń Rozalia              3). + Krzysztof Rębilas – od żony i dzieci