Autor: 30 lis 2019

01.12.2019 – I Niedziela  Adwentu

1. W pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy radosny czas oczekiwania na przyjście Mesjasza.
  2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w dniu dzisiejszym o godz. 15.00 w kościele w Miszkowicach. Będzie to nabożeństwo adwentowe.
  3. Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca po mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  4. W Adwencie w dni powszednie będą odprawiane msze święte RORATY w Miszkowicach: w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00, a w Opawie: we wtorki, czwartki i soboty o godz. 18.00. Lampiony, który mają dzieci przynosi się na Roraty
  5. Opłatki wigilijne będą poświęcone dzisiaj na mszy św. o godz. 12.00. Od poniedziałku będą one dostępne w zakrystii po każdej mszy św. oraz w kancelarii na plebanii. Nie przewidujemy roznoszenia opłatków po domach, ale gdyby gdzieś tak się zdarzyło to będą to osoby z rady parafialnej lub te które przez wiele lat to czyniły.
  6. W Adwencie ołtarze normalnie przystraja się kwiatami.
  7. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca – msza św. o powołania.
  8. W pierwszy piątek odwiedziny chorych od godz. 10.00. Okazja do spowiedzi pół godz. przed mszą św.
  9. W piątek jest dzień św. Mikołaja. Tradycyjnie w tym dniu będzie odprawiona msza św. w intencji ofiarodawców dobrodziejów naszej parafii.
  10. W przyszłą niedzielę II Adwentu przeżywać będziemy Uroczystość NPNMP.
  11. Przyszła niedziela będzie dniem pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po mszy św. będziemy zbierać na ten cel ofiary do puszek.
  12. Dziękuję za sprzątanie kościoła i za ofiary i następującym osobom: Kurasz Henryk, Kurasz Małgorzata. Zapraszam do sprzątania kościoła w Miszkowicach w sobotę na godz. 9.00  rodziny z Jarkowic z nr od 12 do 21.
  13. Dziękuję za powieszenie dekoracji w ołtarzu głównym panom: Piotrowi Szymczakowi, Janowi Berdychowskiemu i Mirosławowi Pakietowi.
  14. Dziękuję za sprzątanie kościoła i za kwiaty następującym rodzinom: Rębilas, Fecko, Motak. Zapraszam kolejne rodziny.
  15. Dziękuję za wykonanie wieńca adwentowego w Miszkowicach: Marcie Król, Renacie Błońskiej i Krzysztofowi Mordarskiemu, a w Opawie: Monice Wietrzyńskiej.
  1. Zapraszamy 1 grudnia (niedziela) do parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski i św. Franciszka z Asyżu w Jeleniej Górze, ul. Morcinka 8 A na godz. 18.00na spotkanie ze świadectwem nawrócenia Pawła Cwynara – byłego gangstera i wielokrotnego recydywistę. 15 lat swojego życia spędził za kratami. Przez rok miał nawet status „N”, czyli niebezpiecznego przestępcy. Jego życie zmieniło się w więzieniu, gdy znalazł w celi strzępek Pisma Świętego. Kolejną możliwość spotkania Pawła będziemy mieli 8 grudnia w parafii św. Urszuli w Gwizdanowie o godz. 16.00.
  2. W dniach 13-15 grudnia organizujemy rekolekcje dla chrześcijańskich singli: singiel? a po co?” w Domu Rekolekcyjnym przy ul. Grunwaldzkiej 50 w Legnicy. Na rekolekcje mogą się zapisać wszystkie osoby, które nie mają przeszkód do zawarcia Sakramentu Małżeństwa, a które ukończyły 25 rok życia. Pozostały nam 4 miejsca dla mężczyzn. Zapisy i kontakt: Dominika Warmuz, tel. 728-721-350
    1. Ks. Wiesław Florczuk – proboszcz

01.12.2019 – I Niedziela Adwentu

Miszkowice    9.00 – + Andrzej Kowalczyk – imieninowa

Opawa          10.30 –

1). + Stanisław Olszak – 20 r.śm. – od rodziny

2). + Michał Kumanowski (35 r.śm.) – od syna Daniela z rodziną i od córki Tusi z rodziną,

3). + Krzysztof  Rębilas – od żony i dzieci,

4). ++ Maria i Stanisław Jamro – od wnuczki Moniki z rodziną

5). ++ Malisz: Edward, Kazimierz, Piotr, Bronisława i  ++ Pustułka: Katarzyna,

Stanisława, Teresa, Józef,

6). ++ Chodziński Grzegorz i Stanisława, Kondro: Helena i Emilian

7). ++ Krupienia Maria (1 r.śm.), Jan, Iwona Pustułka, Jerzy Gryszun

8). + Melania Olszak – od Lachów z Bukowiny Tatrzańskiej

9). ++ Rozalia i Władysław Cycoń, Jerzy Zych, Stanisław i Andrzej Zbiejczyk – od

Rodziny

10). ++ Stefania i Ignacy Kociołek, Kazimiera i Jan Pawlik – od wnuczki z rodziną

11).  + Helena Nowak – 1 r.śm. – od brata Henryka z rodziną

12).  O zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę NMP dla Teresy – od dzieci, wnuków i prawnuków

13). W intencji Panu Bogu wiadomej

Miszkowice  12.00 – + Król Ignacy – 9 r.śm. –  od żony i córek

02.12 – poniedz. 18.00 – Miszkowice: w intencji ++ polecanych w wypominkach

03.12 – wtorek     16.30 – Opawa:  + Krzysztof Rębilas – od Pawła Libra z rodziną

04.12 – środa      18.00 – Miszkowice: + Król Marian – 6 r.śm. – od rodziny

05.12 – czwartek 16.30 – Opawa: + Rozalia Cycoń – od Róży Różańcowej pani Heleny Król

18.00 – Miszkowice: w intencji powołań (adoracja NS do 19.00)                 06.12 – piątek      16.30 – Opawa: w int. ofiarodawców i dobrodziejów naszej parafii

18.00 – Miszkowice: + Halina Krupienia – 1 r.śm.

07.12 – sobota    16.30 – Opawa: w intencji ++ polecanych w wypominkach

08.12.2019 – II Niedziela Adwentu – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

Miszkowice    9.00 – ++ Stanisława Kowalik (10 r.śm.), Halina i Józef Parzych

Opawa         10.30 – zar. (Agnieszka Sikor)

Miszkowice  12.00 – + Małgorzata Kur – 3 r.śm.