Autor: 19 sty 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  19.01.2019 – II Niedziela Zwykła

1. W piątek rozpoczął się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  2. Wizyta Duszpasterska – Kolęda: obecnie w Jarkowicach, a od piątku w Miszkowicach. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i w Internecie.
  3. Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Miszkowicach wczoraj na Festiwalu Trzech Kultur w Krzeszowie zajęły trzecie miejsce w  kategorii „Zespoły Jasełkowe”. Gratulujemy.
  4. Kancelaria parafialna czynna w sobotę od 10.00 do 11.00.
  5. Spotkanie Opłatkowe Rodziny Radia Maryja w Krzeszowie dzisiaj 19 stycznia.. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 12.00, następnie występ chóru i orkiestry z Nowej Rudy z programem kolędowym, dzielenie się opłatkiem oraz koronka do Bożego Miłosierdzia.
  6. Zachęcam do czytania strony internetowej Diecezji Legnickiej, szczególnie komunikatów duszpasterskich. Jest tam informacja o wydarzeniach kulturalno-religijnych, pielgrzymkach i rekolekcjach.
  7. Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy w związku z okresem grzewczym znajduje się na tablicy ogłoszeń i na parafialnej stronie internetowej.
  8. Zapraszam do sprzątanie kościoła w sobotę na godz. 9.00 rodziny z Paprotek  z nr od 1 do 10.
  9. Dziękuję za sprzątanie kościoła następującym osobom: …………………… Zapraszam kolejne trzy rodziny.

19.01.2020 – II Niedziela zwykła

Miszkowice    9.00 – ++ Rodzice: Wanda i Bolesław Kramok. Maria i Kajetan Kramok

Opawa         10.30 – Dziękczynienie Bogu za otrzymane łaski, zdrowie i wszelkie

błogosławieństwa udzielane rodzinie i z prośbą o dalszą opiekę i obecność Boga w rodzinie

Miszkowice  12.00 – + Genowefa Kociołek – r.śm. – od dzieci z rodziną

22.01 – środa      14.00 – Miszkowice:      w intencji Parafian

23.01 – czwartek           14.00 – Miszkowice:      w intencji Parafian

24.01 – piątek      14.00 – Miszkowice:      w intencji Parafian

25.01 – sobota      14.00 – Miszkowice:      o zdrowie i Opiekę Bożą

26.01.2020 – III Niedziela zwykła

Miszkowice    9.00 – + Zofia Sproch – 1 r.śm. – od rodziny

Opawa         10.30 – ++ z rodziny Grochowskich

Miszkowice  12.00 – ++ Stołpiec: Józef (9 r.śm.) i Rozalia (14 r.śm.) – od żony i dzieci

z rodzinami

Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy

w związku z sezonem ogrzewczym

Sezon zimowy niesie ze sobą zagrożenia związane z ogrzewaniem mieszkań – pożary i zaczadzenia.

Krajowa Izba Kominiarzy popiera kampanię prewencyjną CZUJKA NA STRAŻY TWOJEGO BEZPIECZEŃSTWA! prowadzoną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji i Państwową Straż Pożarną.

Kominy: instalację dymową, spalinową oraz wentylacyjną należy poddawać okresowej kontroli, oraz czyszczeniu przez uprawnionego kominiarza.

Profesjonalna kontrola kominiarska to nie tylko formalność, lecz główna zasada bezpieczeństwa, zapobiega zaczadzeniom, pożarom, spełniając jeden z podstawowych warunków ubezpieczenia domu.

Obowiązek przeprowadzenia okresowych czyszczeń i kontroli przewodów kominowych dotyczy również budynków jednorodzinnych. Za te czynności odpowiedzialny jest właściciel/zarządca nieruchomości.

Utrzymywanie instalacji grzewczo-kominowych w dobrym stanie technicznym, spalanie paliw dobrej jakości oraz okresowe czyszczenia kominów jest ekonomiczne i proekologiczne. Ma zasadniczy wpływ na zmniejszenie emisji toksycznych gazów i pyłów do atmosfery, a w efekcie zmniejszenie smogu.

W przypadku pożaru |ub zaczadzenia brak dokumentacji terminowego czyszczenia i kontroli kominów może stanowić podstawę odmowy wypłaty odszkodowania przez firmę ubezpieczeniową.

Równocześnie zachęcamy do instalacji czujników tlenku węgla oraz dymu – takie urządzenia mogą uratować zdrowie, a nawet życie mieszkańców. Instalację czujników należy wykonać w konsultacji z kominiarzem podczas okresowej kontroli lub czyszczenia kominów.

Marcin Ziombski

prezes Krajowej Izby Kominiarzy