Autor: 21 mar 2020

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Moi kochani, napełniajcie  serca swoje tą myślą: wszystko w ręku Boga.

Nie zmarnujmy tego czasu. Przyjmijmy go jako nietypowe rekolekcje wielkopostne.

Nadal dbajmy o siebie nawzajem.

Poświęćmy czas na sprawy duchowe: kontakt z Bogiem, modlitwę, różne formy pobożności.

Cieszę się z wszelkich inicjatyw pobożnych. Wiem już, że w niektórych domach i rodzinach odbywały się Drogi Krzyżowe, Gorzkie Żale. Wiele osób bierze udział we Mszy św. przez radio, telewizję, czy internet.

Jak prawidłowo przeżywać taką Mszę św?

– przygotować stół podobnie jak na kolędę – czysty obrus, świec, krzyż

– ubrać się odświętnie (szczególnie w niedzielę)

– zachowywać postawy ciała jakby się było w kościele

– odpowiadać głośno na modlitwy jak na Mszy św. w kościele

– nie wykonywać innych czynności nie związanych z Mszą św.

– Pamiętajmy: musimy uczestniczyć we Mszy świętej odprawianej na żywo.  Msza św. nagrana wcześniej i później odtwarzana nie jest liczy się jako udział w niedzielnej Eucharystii.

KOMUNIA św.

Jest pozwolenie przyjmowania na rękę. Te osoby same powinny najpierw ustawić się na środku w procesji.

Jednak na podstawie przemyśleń i wielu opinii uważam, że Komunia św. do ust jest dużo bardziej higieniczna i bezpieczniejsza, a przede wszystkim o wiele bardziej pobożna.

Wieczorem zamieszczę ogłoszenia i najważniejsze informacje na niedzielę i najbliższy tydzień.

Pozdrawiam. Pamiętam o Was w modlitwie.  Niech każdego dnia rośnie nasza tęsknota za Jezusem. On nigdy nie wypuszcza nas ze swoich ramion i zawsze ma nas w swoim Sercu.

Szczęść Boże! ks. Proboszcz.