Autor: 26 mar 2020

Właśnie wróciłem z kościoła. Odmówiłem Różaniec.

Niech Pan Bóg wszystkim błogosławi, niech nam da noc spokojną i kiedyś śmierć szczęśliwą, a jutro dzień pełen Jego obecności. Z Bogiem!

===================================================================

Moi kochani parafianie. Niosę wam słowa pociechy i pokrzepienia.

Jestem na posterunku i modlę się za wszystkich.

Plebania jest otwarta. Telefony działają.

Jezus w tabernakulum dzień i noc czeka na adorację i nasze prośby.

Kościół otwarty. Odprawiamy normalnie, ale zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i higieny.

Przypominam, że nasze kościoły są wyposażone w nagłośnienie na zewnątrz. Można zatem uczestniczyć w liturgii pod kościołem. Z Komunią św. wyjdę też na zewnątrz. Proszę osoby w środku kościoła jak i na zewnątrz o zachowanie bezpiecznej odległości, nie podawanie rąk. Do Komunii proszę klękać lub podchodzić w odległości 2 m.

Pamiętajmy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa określonych przez służby sanitarne. Ich przestrzeganie jest wyrazem odpowiedzialności i chrześcijańskiej miłości bliźniego”.

Niech to będzie czas otwarcia serc na drugiego człowieka. Wzajemnej pomocy i pociechy. Niech w tych dniach nikt nie zostanie sam. Może powinieneś do kogoś zadzwonić.

Pozdrawiam i życzę Bożej opieki. Szczęść Boże! ks. Wiesław – Proboszcz.