Autor: 3 kwi 2020

Najnowsze ogłoszenia: w sobotę 4 kwietnia w Niedamirowie przy kaplicy w godz. od 14.00 do 15.00 możliwość wyspowiadania się i nabycia świec Caritasu oraz wody święconej. Trzeba mieć własne naczynko na wodę, np. słoik.

Msze św. w niedzielę: Miszkowice: 8.30, 9.00 i 12.00. W Opawie 10.30 i 13.00.

Policja dzwoniła do mnie, że absolutnie nie może być więcej niż 5 osób w kościele na Mszy św. Stwierdzono też, że obsługa liturgii to może być maksymalnie 3 osoby: ksiądz i 2 ministrantów. Do kościoła niech wejdą ci, którzy będą pierwsi. Nie ważne czyja jest intencja. Pozostali uczestniczą na placu przy kościele. Jeżeli będą chętni do Komunii, wejdą do kościoła po Mszy św., gdy pierwsza piątka osób wyjdzie.

Mój pomysł z funkcjami posługi liturgicznej nie wypalił. Natomiast niezorientowanych na różnych szczeblach, także ministerialnych pragnę poinformować, że to nie jest mój wymysł. To są naprawdę istniejące funkcje liturgiczne. Zawarte są one w Ceremoniale Posług Liturgicznych. Jest to 8 stopni męskich i 5 żeńskich, z których każdy ma po parę funkcji. Tak więc nawet nie wypisałem wszystkich funkcji. Razem będzie ich ze 40, które można stosować we Mszy niedzielnej, jeśli ma się odpowiednią liczbę osób chętnych do posługi.

Co to w Warszawie nie ma żadnego księdza, którego mógłby się minister poradzić,  zanim ogłosi coś dotyczącego Kościoła?  A nie wprowadzać tu księży w błąd. Tyle czasu zmarnowanego. Mamy ważniejsze sprawy na głowie.

Pozdrawiam. Z Bogiem!

========================================================