Autor: 30 maj 2020

31.05.2020 – Niedziela – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy Okres Wielkanocny.
  2. Dzisiaj Nabożeństwo Majowe o godz. 17.30.
  3. Jutro Święto NMP Matki Kościoła – drugi dzień Zielonych Świąt.
  4. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – zmiana tajemnic Żywego Różańca i Adoracja NS.
  5. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca
  6. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msza św. w intencji powołań i adoracja do godz. 19.00.
  7. W piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00. Pół godz. przed mszą okazja do spowiedzi.
  8. Od dzisiaj zniesiony jest limit wiernych uczestniczących we Mszy św. Na mszy św. jedynie trzeba zachować odstępy dwumetrowe lub nosić maseczkę. Odwołana jest też dyspensa od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy św. dla ogółu wiernych. Dyspensa pozostaje aktualna jedynie wobec osób z objawami infekcji (katar, kaszel, podwyższona temperatura itp.)
  9. Boże Ciało za półtora tygodnia. Procesje do czterech ołtarzy odbędą się jak zwykle. Zachowane zostaną tylko zasady bezpieczeństwa jakie w tym czasie będą aktualne w Polsce. Dlatego proszę już się przygotowywać. A dzieci i mamy niech szykują kwiatki do sypania. Prób sypania w tym roku nie będzie.
  10. Próba dla dzieci komunijnych w Opawie w środę o godz. 15.00.
  11. Próba dla dzieci rocznicowych w Opawie w środę o godz. 16.00.
  12. Do sprzątania kościoła nikt się nie zgłosił. Dziękuję za pomoc w przygotowaniu kościoła na niedzielę pani Marii Wacławik i pani Marcie Król. Zapraszam w sobotę na 9.00 rodziny z Miszkowic z nr od 61 do 72.  Dziękuję za przywiezienie brzózek Krzyśkowi Mordarskiemu i Renacie Błońskiej.
  13. Dziękuję za sprzątanie kościoła i za kwiaty rodzinom p.: Przemyślak, Kociołek, Trojan i Dąbrowscy.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

W sakramentalny związek małżeński pragną wstąpić:                                                                                                 Piotr Miller zam. w Opawie, poprzednio w Błażkowej i Justyna Miller z d. Firszt, zam. w Opawie.    Zapowiedź II. Kto by wiedział o jakichś przeszkodach, powinien jak najszybciej zgłosić to ks. Proboszczowi.

31.05.2020 – Niedziela – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Miszkowice    9.00 –  + Wanda Kramok – z okazji Dnia Matki

Opawa      10.30 – ++Jadwiga i Henryk Mrówka,Janina i Piotr Król,Regina Zaborowska i Kazimierz Mordarski

Miszkowice  12.00 – w intencji Róży Różańcowej św. Urszuli Ledóchowskiej

01.06 – poniedz.

18.00 – Miszkowice: + Janina Gryzik – w miesiąc po – od uczestników pogrzebu

03.06 – środa

18.00 – Miszkowice: za zmarłych polecanych w wypominkach (17.30 – Różaniec)

04.06 – czwartek

16.30 – Opawa:        za zmarłych polecanych w wypominkach (16.00 – Różaniec)

18.00 – Miszkowice: w intencji powołań i powołanych do służby Bożej

05.06 – piątek

16.30 – Opawa: intencja wolna

18.00 – Miszkowice: Intencja wolna

06.06 – sobota

12.00 – Opawa: ślub – Miller Justyna i Piotr

14.30 – Opawa: Chrzest – Jan Józef Jamro

07.06.2020 – Niedziela – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

Miszkowice    9.00 –  + Bronisław Kopeć – r. śm. oraz ++ rodzice: Antonina i Franciszek Kurzeja

Opawa          10.30 –

1). W intencji Róży Różańcowej pani Heleny Król za żywych i zmarłych,

2). ++ Maria i Władysław, Zbigniew, Janusz Góral, Kiecka Jadwiga, Król Piotr, Janina, Janusz, Mazur Andrzej, Dumana Edward

3). ++Fedoruk Paweł,Petronela,Rozalia,Andrzej,Stanisław,Władysław,Jerzy,

4). ++Kazimierz Lesiowski i Maria Giemzik

5). O zdrowie i Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej w rodzinie Elżbiety i Wiesława Król,

6). ++ z rodziny Wąsowicz: Zdzisław, rodzice i bracia, , ++ z rodziny Guśtak: rodzice, bracia, bratowa, Jan Bołoz.

Miszkowice  12.00 – + Małgorzata Kur

=================================================================