Autor: 14 sie 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na 15 sierpnia 2020

1. W niedzielę 16 sierpnia będziemy przeżywać Dzień solidarności z mieszkańcami Bejrutu. O pomoc dla Bejrutu prosi Caritas Polska. We wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce, w modlitwie powszechnej dodane będzie wezwanie za ofiary tragedii, a po Mszach świętych będą zbierane ofiary do puszek na pomoc dla poszkodowanych.

Dnia 10 sierpnia 2020 roku został odwołany przez Pana do wieczności

1. Jacek Nowakowski, pijar

Duszpasterz w placówkach pijarskich w Krakowie na Wieczystej i Bolszewie,
a przez ostanie 13 lat Strażnicy, Radziejowie i Sudomierzycach na Morawach.
Przeżył 41 lat, 21 w Zakonie, 16 w kapłaństwie.

Msza Święta pogrzebowa zostanie odprawiona w kościele pw. św. Jadwigi
w Opawie k. Kamiennej Góry w poniedziałek, 17 sierpnia o godz. 14.00.

Po Mszy Świętej nastąpi odprowadzenie ciała Zmarłego na cmentarz parafialny.

Rodzina i Zakon Pijarów.

16.08.2020 – XX Niedziela zwykła

1. Dzisiaj odbędzie się koncert CAPELLA CRACOVIENSIS o godz. 16.00 w kościele w Miszkowicach. Ten krakowski zespół wokalno-instrumentalny pod dyrekcją Jana Tomasza Adamusa przedstawi koncert muzyki klasycznej m.in. Mszę Mozarta. Szczegóły na plakatach. Koncert ma trzy części. Będą one wykonywane w Miszkowicach, Lubawce i Chełmsku. Artyści mają nadzieję, że melomani pojadą do tych miejscowości. Proszę by 10 minut przed koncertem zająć już miejsca w ławkach. Koncert potrwa maksymalnie 40 minut. Koncert będzie nagrywany dla facebooka.
  2. Zmarł o. Jacek Nowakowski SP, brat pana Tomasza Nowakowskiego. Jacek należał do Zakonu Pijarów. Od 13 lat mieszkał i pracował w Czechach. Msza Święta pogrzebowa zostanie odprawiona w kościele w Opawie w poniedziałek, 17 sierpnia o godz. 14.00.
  3. Dziękuję za sprzątanie kościoła, za ofiary i kwiaty następującym osobom: Jan Jordan Violetta Popławska, Andrzej Popławski, Antoni Popławski – wnuczek, Grażyna Popławska. Zapraszam w sobotę na godz. 9.00 rodziny z Jarkowic z nr od 23 do 69.
  4. Dziękuję za sprzątanie kościoła i za kwiaty następującym osobom: ……………….. Zapraszam do sprzątania kościoła kolejne trzy rodziny z Opawy.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

W sakramentalny związek małżeński pragną wstąpić:                                                                        Dorota Jadeszko, zam. w Opawie i Maciej Styrna, zam. w Czadrowie  – zapowiedź II.                        Kto by wiedział o jakichś przeszkodach, powinien jak najszybciej zgłosić to ks. Proboszczowi.

15.08.2020 – sobota Uroczystość Wniebowzięcia NMP

Miszkowice     9.00 – + Marek Dytko – 9 r.śm.

Opawa           10.30 – ++ Jamro Jan i Maria, Eugeniusz i Andrzej

Miszkowice   12.00 – + Gryzik Maria – 1 r.śm. – z racji imienin

16.08.2020 – XX Niedziela zwykła

Miszkowice     9.00 – 40 rocznica ślubu Katarzyny i Janusza