Autor: 24 sty 2021

24.01.2021 – III Niedziela zwykła

1. Dzisiaj w III niedzielę zwykłą, wraz z Kościołem powszechnym przeżywamy już po raz drugi Niedzielę Słowa Bożego. Ojciec Święty wskazuje na ścisłe powiązanie Biblii z wiarą, Eucharystią i sakramentami. Idzie to w parze z hasłem rozpoczynającego się roku duszpasterskiego, które brzmi: „Eucharystia jako tajemnica celebrowana przez Zgromadzonych na Świętej Wieczerzy” i jest drugą częścią trzyletniego cyklu: „Eucharystia daje życie”.
  2. Na poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Chorwacji zebraliśmy 385 zł. Wcześniej na pomoc dla Bejrutu zebraliśmy 640 zł.
  3. W styczniu Kancelaria Parafialna czynna tylko w soboty od godz. 11.00 do 12.00.
  4. Zwrócił się do mnie z prośbą o pomoc pop-gospelowy, baptystyczny, polski, chór chrześcijański wokalno-muzyczny TGD – Trzecia Godzina Dnia – liczący kilkadziesiąt osób, aby w tym trudnym czasie gdy odwołane są wszystkie koncerty, nabyć ich nową płytę wydaną przez nich miesiąc temu zatytułowaną: „Twoje Imię”. Nowa płyta TGD „Twoje imię”.   Cena płyty 40 zł – do nabycia w zakrystii.

Ta płyta to wyjątkowy zbiór kompozycji, które w ostatnich latach śpiewane były przez znanych muzyków chrześcijańskich na całym świecie. Wśród nich znalazło się aż 10 hitów muzyki Gospel i worship takich jak „Hosanna” Kirka Franklina czy „Mighty To Save” australijskiej grupy Hillsong, oczywiście przetłumaczonych na język polski. Oprócz energicznych i melodyjnych coverów, zespół TGD prezentuje na płycie zupełnie nowe autorskie utwory, których teksty i dźwięki dotkną niejednego serca. Nowe melodie zespołu otwierają krążek – jedne liryczne, inne pełne walecznych rytmów i wołania z głębi duszy.
Cały album jest klasyczny w brzmieniu, doskonale znany słuchaczom TGD i zapewne przypadającym do gustu szerszej publiczności. Płyta jest bardzo radosna, buduje ducha oraz dodaje nadziei, tak potrzebnej w dzisiejszych czasach.
Gościnnie na krążku występują wspaniali goście: Marika, Kasia Kurzawska, Kolah oraz Mate.O,

24.01.2021 – III Niedziela zwykła

Miszkowice      9.00 – ++ dziadkowie z rodziny Paluch i Wacławik

Opawa            10.30 – ++ Stanisław i Stanisława Kociołek – od córki i rodziny

Miszkowice   12.00 – z okazji Dnia Dziadka i Dnia Babci za ++ Stefanię i Michała Popławskich, Annę i

Jana Mazur, Stanisława Wilk – od wnuków i prawnuków – od wnuków i prawnuków

27.01 – środa                       18.00 – Miszkowice: Jakub Bernisz – roczek

28.01 – czwartek      16.30 – Opawa: + Sabina Tobiasz – w miesiąc po śmierci

29.01 – piątek           18.00 – Miszkowice: ++ rodzice: Zofia i Kazimierz

30.01 – sobota         16.30 – Opawa: + Kruczek Stanisław – od Bogumiły i Macieja z dziećmi

18.00 – Miszkowice: 40 urodziny Iwony

31.01.2021 – IV Niedziela zwykła

Miszkowice      9.00 – + Jan Bednarz – r.śm.

Opawa            10.30 – + Jan Kwak

Miszkowice   12.00 – ++ Marcin Król (za okazji urodzin), Teresa, Franciszek i Piotr

1. Wiesław Florczuk – proboszcz