Autor: 4 lip 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 04.07.2021 – XIV Niedziela zwykła

1. Diecezja legnicka ma nowego Biskupa. Został nim dotychczasowy biskup pomocniczy archidiecezji wrocławskiej Andrzej Siemieniewski. Decyzja papieża Franciszka została ogłoszona w poniedziałek 28 lipca w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Legnicy. Dzień później, we wtorek, nowy Biskup objął diecezję legnicką. Kanoniczne przekazanie odbyło się w obecności biskupa seniora Zbigniewa Kiernikowskiego oraz kapłanów należących do Rady Konsultorów. Zostały też podpisane stosowne dokumenty. W dniu 1 lipca br. Biskup Legnicki Andrzej Siemieniewski podjął pierwsze decyzje personalne. Wręczając dekrety potwierdził wszelkie dotychczasowe stanowiska kościelne i administracyjne w Diecezji Legnickiej.  Ingres, czyli uroczyste wprowadzenie do Katedry legnickiej odbędzie się 20 września.
  2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic Ż.R. Po Mszy św. adoracja NS. Ofiary na k-ł.
  3. Zniesiona została dyspensa od obowiązku uczestniczenia w niedziele i święta nakazane w Mszy Świętej w świątyni. A zatem obowiązuje nas katolików uczestnictwo w liturgii w kościele.
  4. Kancelaria w lipcu i sierpniu czynna tylko w soboty w godz. 19.00 – 20.00.
  5. Dziękuję za sprzątanie kościoła, ofiary i kwiaty następującym osobom: Kruczek Maria, Nowotna Marianna i Anna. Zapraszam do sprzątania kościoła mieszkańców Miszkowic z numerów od 46 do 65.
  6. Dziękuję za sprzątanie kościoła i za kwiaty następującym osobom: Frączek Halina, Bieryt Krystyna, Jamro Anna, Wasileńczyk Aldona, Buczek Alina. Zapraszam kolejne trzy rodziny z Opawy.

ZAPOWIEDZI     PRZEDŚLUBNE

W sakramentalny związek małżeński pragną wstąpić:

1). Rusnarczyk Wiktoria, zam. w Niedamirowie i Wojcieszko Krystian zam. w Kam.Górze–zap. III.

2). Szkamruk Jerzy i Aniela, zam. w Opawie – Zapowiedź II.

3). Król Adrian, zam. w Paprotkach i Kaczorek Anna, zam. w parafii Białogard – zapowiedź II.

4). Winiarski Łukasz, zam. w Miszkowicach i Król Monika, zam. w Miszkowicach, poprz. w Świdnicy – zap. I.

Kto by wiedział o jakichś przeszkodach, powinien to niezwłocznie zgłosić księdzu Proboszczowi.

Niech Pan Bóg błogosławi w przygotowaniu do Małżeństwa i na nowej drodze życia.

04.07.2021 – XIV Niedziela zwykła

Miszkowice     9.00 – + Wiesław Majerski – 5 r.śm. – od żony z córkami i rodzinami

Opawa           10.30 –

1). ++ Ostowska Henryka i Bożena – od córki i siostry z rodziną

2). + o. Jacek Nowakowski,

3). O zdrowie i bł. Boże dla Zofii i Franciszka Majoch,

4). + Sabina Tobiasz – od całej rodziny,

5). + Emilia Tobiasz – 19 r. śm. – od córki Stanisławy z rodziną,

6). ++ Paulina i Jan Trojan – od syna z rodziną,

7). + Sabina Tobiasz – od Steni.

8). + Henryk Janiszewski – od chrześnicy z rodziną,

9). ++ Helena, Tadeusz, Adam i Henryk Kociołek

10). Imieninowa ++ Piotr, Władysław i Jan Hajduk – od rodziny,

11). ++ Krug Mieczysław, Kwaśnicki : Stanisław i Weronika – od rodziny

Miszkowice   12.00 – ++Maria Błońska – r.śm. Jan Błoński, Janina i Wiesław Kluba, Cezary Postrożny

05.07 – poniedz.

18.00 – Miszkowice: + Marek Pacek – od uczestników pogrzebu

07.07 – środa

16.30 – Opawa: w intencji dusz w czyśćcu cierpiących

18.00 – Miszkowice: + Kazimierz Zajkowski – od uczestników pogrzebu

08.07 – czwartek

16.30 – Opawa: w intencji ++ polecanych w rocznych wypominkach (16.00 Różaniec)

18.00 – Miszkowice: + Stanisław Dutkowski – od brata Mieczysława z żoną

09.07 – piątek

16.30 – Opawa: w intencji dusz w czyśćcu cierpiących

18.00 – Miszkowice: dziękczynna za przeżyte lata i z prośbą o zdrowie i Boże bł.

10.07 – sobota

16.00 – Miszkowice: ślub: Winiarska Renata – Kotala Piotr

18.00 – Miszkowice: w intencji ++ polecanych w rocznych wypominkach (17.30 Różaniec)

11.07.2021 – XV Niedziela zwykła

Miszkowice     9.00 – intencja wolna

Opawa           10.30 – + Król Józef – r. śm.

Miszkowice   12.00 – + Gryzik Maria – 2 r.śm.