Autor: 23 paź 2021

24.10.2021 – XXX Niedziela zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Misyjną, to znaczy 95 Światowy Dzień Misyjny pod hasłem: „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy.” Rozpoczyna on tydzień aktywności misyjnej. Po Mszy św. zbierane będą ofiary do puszek na cele misyjne.
  2. Podtrzymujmy i pielęgnujmy zwyczaje związane z Uroczystością Wszystkich Świętych i Świętem Zmarłych. Są to procesje, adoracje, bale, modlitwy i nabożeństwa za zmarłych na cmentarzu, wypominki, Msze św. i troska o groby. Szczegóły propozycji na tablicy ogłoszeń.
  3. W poniedziałek 1 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych tradycyjnie na cmentarzach modlitwy za zmarłych – w Opawie ok. godz. 11.30, a w Miszkowicach ok. godz. 14.00. Będą czytane nazwiska z wypominek, które dotrą na parafię do piątku włącznie, a pozostałe jako Panu Bogu wiadome.
  4. Możliwość spowiedzi każdego dnia 10 minut przed nabożeństwem różańcowym.
  5. Spotkanie dla dzieci komunijnych w środę o godz. 16.30 w kościele w Miszkowicach.
  6. Dziękuję osobom, które sponsorowały obiad odpustowy w Opawie dla zaproszonych kapłanów. Wszyscy byli zadowoleni. Obiad godny Odpustu Opawskiego.
  7. Za tydzień z soboty na niedzielę zmiana czasu. Śpimy godzinę dłużej.
  8. Dziękuję za sprzątanie kościoła, ofiary i kwiaty następującym osobom: Berdychowska Józefa i Berdychowska Krystyna. Zapraszam do sprzątania kościoła w sobotę na godz. 9.00 kolejne rodziny z Paprotek.
  9. Dziękuję za sprzątanie kościoła i kwiaty następującym rodzinom: Drozd, Hajduk, Guśtak. To jest koniec kolejki z Niedamirowa. Teraz czas na Opawę. Ponieważ jest to czas przedświąteczny, proszę, by w tym tygodniu były dwie kolejki: jedna do sprzątania kościoła, a druga terenu wokół kościoła.
  10. 24 października 2021 roku w Katedrze Legnickiej pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła uroczyście zainaugurujemy etap diecezjalny Synodu Biskupów. Msza św. rozpocznie proces synodalny, który potrwa do 2023 roku. Żeby ludzkie działania przynosiły dobre owoce, musi im towarzyszyć powierzanie naszych spraw Panu Bogu. Zwracam się z prośbą do kapłanów o odmówienie, wspólnie z wiernymi, modlitwy „Adsumus Sancte Spiritus”w intencji Synodu po każdej Mszy Świętej w najbliższą niedzielę. Bardzo proszę wszystkich Diecezjan o polecanie Bożej Opatrzności Synodu również w modlitwie indywidualnej.

24.10.2021 – XXX Niedziela zwykła

Miszkowice     9.00 – w intencji Jagody z ok. 18 rocznicy urodzin i w intencji jej rodziców

Opawa           10.30 – ++ Król Janina i Piotr, Dumana Edward, Góral Maria i Władysław, Bronisław i

Maria Włodarczyk

Miszkowice   12.00 – + Stanisław Chochorowski

27.10 – środa

15.30 – Opawa: Zbigniew i Bogda Ożarowscy o zdrowie i Boże bł.  (15.00 Różaniec)

18.00 – Miszkowice: + Helena Wolak – od siostry Janiny i rodzin: Jarockich i Zając (Dzień Papieski – ucałowanie relikwii).

28.10 – czwartek

16.30 – Opawa: + Sabina Tobiasz – od sąsiadów

18.00 – Miszkowice: + Marek Pacek – od kuzynki Beaty  z rodziną

29.10 – piątek

16.30 – Opawa: intencja wolna

18.00 – Miszkowice: + Kazimierz Zajkowski – od rodziny Dudek

30.10 – sobota

8.00 – Kapliczka leśna MBNP w Opawie: Msza św. Huberta z udziałem Myśliwych

16.30 – Opawa: + Genowefa Czyżowicz – od sąsiadów

18.00 – Miszkowice: w intencji Panu Bogu wiadomej

31.10.2021 – XXXI Niedziela zwykła – URPWKościoła

Miszkowice     9.00 – ++ Oleksy: Franciszka (12 r.śm.) i Ludwik (45 r.śm.) – od wnuków

Opawa           10.30 – + O. Jacek Nowakowski

Miszkowice   12.00 – ++ Rodzice: Wanda i Eugeniusz Postrożni – od syna z rodziną i wszyscy ++ z

rodz. Postrożnych, Brotoń i Schabińskich

W tym roku. na terenie naszej diecezji można                  znaleźć między innymi następujące inicjatywy:

KAMIENNA GÓRA | 31 października, godz. 11.00 | kościół pw. Matki Bożej Różańcowej
BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Rozpoczęcie Mszą świętą z udziałem dzieci przebranych za swoich świętych Patronów. Po Eucharystii bal w Szkole Podstawowej nr 1.

KRZESZÓW | 31 października/1 listopada | Bazylika Mniejsza Wniebowzięcia NMP
NOC WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Nasza tytułowa „noc” to oczywiście noc z 31 października na 1 listopada.

Harmonogram wydarzenia:

godz. 15:00 – Bal Wszystkich Świętych dla dzieci w sali klasztornej Sióstr Benedyktynek

godz. 17:00 – Msza Święta w Kościele Klasztornym wraz z przeniesieniem relikwii świętych

godz. 18:15 – Gra Terenowa dla dzieci i młodzieży odbywająca się na terenie opactwa

godz. 20:00 – Nocny Koncert Harfowy w wyk. Jadwigi Tomczyńskiej w Mauzoleum Piastów Śląskich

godz. 00:00 – Nocna Msza Święta w Mauzoleum Piastów Śląskich

LWÓWEK ŚLĄSKI | 31 października | kościół pw. św. Franciszka z Asyżu
BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. „W niedzielę, 31 października zapraszamy na Bal Wszystkich Świętych dla dzieci. W wigilię uroczystości Wszystkich Świętych chcemy wspólnie radować się ze wspaniałego daru świętości. Zapraszamy dzieci przebrane za anioła lub jakiegoś świętego czy świętą. Jeżeli ktoś nie ma jak się przebrać też jest mile widziany. Nie przebieramy się za potwory. Bal rozpoczynamy o g. 17:00 w sali klasztornej. W czasie spotkania wiele zabaw, tańców, słodyczy. Bal jest całkowicie darmowy. Jeżeli ktoś może i chce, niech przyniesie coś na wspólny stół.”

___________________________________________________________

Jeżeli księżą, katecheci organizują Bale Wszystkich Świętych na terenie parafii lub szkoły i chcieliby się podzielić tymi informacjami bardzo proszę o przesłanie daty oraz programu akcji na adres e-mailowy: duszpasterski@diecezja.legnica.pl.