Autor: 6 lis 2021

07.11.2021 – XXXII Niedziela zwykła

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic Żywego Różańca i adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. Spotkanie dla dzieci komunijnych w środę o godz. 16.30 w kościele w Miszkowicach.
  3. Narodowe Święto Niepodległości w 103 rocznicę jej odzyskania obchodzić będziemy 11 listopada. Jako parafia uczcimy to wydarzenie o godz. 18.00 w Miszkowicach. Obchody rozpoczniemy przed kościołem przy grobie nieznanego żołnierza odśpiewaniem Hymnu narodowego, modlitwą w  intencji poległych za Ojczyznę i patriotyczną inscenizacją.  Następnie około godz. 18.20 odprawiona będzie w kościele Msza św. w intencji Ojczyzny i żołnierzy niezłomnych oraz wszystkich, którzy naszą Ojczyznę kochają i służą jej. Kościół i Ojczyzna zawsze były ściśle zjednoczone i nawzajem pełne poświęceń aż do ofiary życia.
  4. Na Uroczystości Niepodległościowe zapraszam wszystkich parafian, a szczególnie służby mundurowe ze sztandarami: Ochotnicze Straże Pożarne i Koło Łowieckie „Leśnik”. Zapraszam też rodziców z dziećmi, dyrekcję i nauczycieli naszej szkoły. Przekazujmy młodemu pokoleniu umiłowanie Tradycji i Historii: naszej wiary i patriotyzmu. Po Mszy św. będzie poczęstunek na plebanii dla przedstawicieli poszczególnych formacji, urzędów i instytucji, a także angażujących się w Liturgię i przygotowanie Uroczystości. Kto chciałby się zaangażować, proszę zostać po Mszy św.
  5. Proszę o odebranie kartek z zamówionymi Mszami na rok 2022: Wilk, Mazur, Stołpiec, Guśtak, Rębilas, Nowakowski, Malisz, Pustułka, Motak, Kwak, Jamro, Kociołek.
  6. Zapraszam do sprzątania kościoła w sobotę na godz. 9.00 pozostałe rodziny z Paprotek.
  7. Dziękuję za: sprzątanie kościoła i kwiaty następującym rodzinom:

07.11.2021 – XXXII niedziela zwykła

Miszkowice     9.00 – + Irena Nowotna (5 r.śm.) – od męża i syna

Opawa           10.30 –

1). + Olszak Melania – 2 r.śm. – od dzieci z rodzinami

2). + O. Jacek Nowakowski,

3). O zdrowie i Boże bł. dla Zofii i Franciszka Majoch,

4). + Zbiejczyk Stanisław–24 r.śm.- od żony

5). ++ Grażyna Kozicka (19 r.śm.) i Daniel Kubacki,

6). ++ Ewa Furmankiewicz, Krystyna, Jan, Paweł Biel i Przodkowie,

7). O zdrowie i Boże bł. dla Szymona,

8). + Zbiejczyk Stanisław – 24 r.śm. – od żony,

9). + Andrzej – 7 r.śm. – od mamy

10). + Maria Nejman – r.śm., Stanisław, Józef, Jan Pawlik – od Jerzego,

11). O uwolnienie i złamanie słowa przekleństwa pokoleniowego nad rodzinami Panu Bogu wiadomymi,

12). + Stanisława Trojan – od męża i dzieci z rodzinami

Miszkowice   12.00 – + Karol Chochorowski – imieninowa

09.11 – wtorek

16.30 – Opawa:        w intencji zmarłych polecanych w wypominkach (16.00 Różaniec)

10.11 – środa

18.00 – Miszkowice: w intencji zmarłych polecanych w wypominkach (17.30 Różaniec)

11.11 – czwartek    Narodowe Święto Niepodległości:

18.00 – Miszkowice: w intencji naszej Ojczyzny Polski i żołnierzy niezłomnych

12.11 – piątek

13.11 – sobota

14.11.2021 – XXXIII Niedziela zwykła

Miszkowice     9.00 – ++ Teresa Trzpis (żona), Władysława i Henryk Trzpis (rodzice), Irena Trzpis i Maria Paterek (siostry) – od męża Stanisława z synami: Pawłem i Markiem

Opawa           10.30 – ++ Kazimiera, Romuald Stelmach – od Oli z rodziną

Miszkowice   12.00 – + Jan Leśniak – 8 r.śm.