Autor: 24 lis 2021

Poprawiona przeze mnie modlitwa do Nowenny w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli:

Wszechmogący, wieczny Boże!

Bądź pochwalony za świat, który dla nas stworzyłeś i za ludzi, których stawiasz na drodze naszego życia. Dziękujemy za wielkiego Rodaka i orędownika w niedolach i przeciwnościach losu – świętego Andrzeja Bobolę, którego wywyższyłeś ponad innych za jego wyjątkową wiarę, oddanie i miłość. Dziękujemy za pełne trudów życie Patrona Polski, który wskazywał i nadal wskazuje nam drogę rozwoju i wzrastania w Bogu. Dziś zwracamy się do Ciebie, Boże z wołaniem, aby trudne doświadczenia naszej Ojczyzny pogłębiły naszą wiarę i miłość oraz wzmocniły wspólnotę rodzinną, religijną i narodową.

Przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli prosimy się Boże, abyś nas uwolnił i zachował  od działań ludzi, którzy krzywdzą innych na skalę ogólnoświatową, terroryzują, okłamują, doprowadzają do choroby i śmierci, którzy na swych łożach planują zło i mają złe zamiary:  reset ludzkości, inwigilację, sterowanie życiem każdego człowieka, odebranie wolności myślenia, działania i samostanowienia o sobie. Prosimy Cię Boże, byś nawrócił tych ludzi mających ogromną władzę w świecie, byś odmienił ich serca, aby mogli pokutować i starać się naprawić wyrządzone krzywdy lub uczynił ich według Twojej woli niezdolnymi do czynienia zła w świecie. Zabierz im moc wpływania na nasze życie, myślenie, odczuwanie, wrażliwość tak, by nic nas nie mogło odłączyć od miłości Chrystusa, od wiary, Kościoła i miłości Ojczyzny. Prosimy Cię Boże o obronę naszej suwerenności i naszych granic przed zakusami złych ludzi, przed niesprawiedliwością mocarstw i politycznymi układami skazującymi Ojczyznę naszą na zagładę. Panie Boże, wszyscy się od nas odwracają, bo nie umiemy pogrozić, postraszyć, zrobić krzywdę, bo żyjemy wierni Tobie, bo szanujemy drugiego człowieka, bo nie chcemy oszukiwać, nie umiemy grać podstępnie, bo w swej szczerości kłócimy się między sobą. Ale Ty Boże jesteś potężniejszy niż wszelkie korporacje, związki, układy  i systemy zła, jesteś wszechmocny wobec naszej małości i grzeszności. Jako Twoje dzieci zwracamy się z ufnością i miłością do Ciebie prosząc byś wyciągnął swoją Prawicę i obronił nas przed tym wszystkim, co nas oddziela od Ciebie. Okaż swą moc i obroń nas przed tym światem, który pociąga nas w stronę zła. Daj nam Ducha Prawdy, Miłości i Odwagi, abyśmy wsparci przemożnym wstawiennictwem wielkiego patrona Polski św. Andrzeja Boboli kroczyli bezpiecznie Twoimi drogami i doszli do Królestwa Niebieskiego.

Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.