Autor: 12 mar 2022

13.03.2022– II Niedziela Wielkiego Postu „AD GENTES”

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy już po raz siedemnasty jako „Dzień modlitwy, postu i solidarności z Misjonarzami”.Po mszy św. składać będziemy ofiary do puszek na Dzieło Pomocy „Ad gentes” (do narodów).  Modlitwą i ofiarą wspieramy ponad 1800 polskich misjonarzy głoszących Ewangelię Chrystusa w 98 krajach świata i ich podopiecznych. Misjonarze oprócz głoszenia Ewangelii budują kościoły, kaplice, sale katechetyczne, świetlice dla dzieci i młodzieży, kształcą katechistów, prowadzą ośrodki zdrowia i szpitale, opiekują się starcami i niepełnosprawnymi w hospicjach i schroniskach, budują studnie, zajmują się edukacją dzieci i młodzieży w przedszkolach, szkołach i sierocińcach, walczą z głodem i niedożywieniem, pomagają ofiarom wojen, pomagają matkom samotnie wychowującym dzieci. Misjonarze są zabijani z powodu wiary w Chrystusa, głoszenia Ewangelii i pomagania najuboższym. W ciągu ostatnich 40 lat zostało zabitych ok. 2000 misjonarzy i pracowników kościelnych, z różnych krajów i wyznań chrześcijańskich. My sami stajemy się dzisiaj coraz bardziej misjonarzami dzieląc się z potrzebującymi uchodźcami wojennymi. Nie możemy jednak zapominać o Misjonarzach, którzy liczą na naszą stałą pomoc i modlitwę.
  2. Dzisiaj Gorzkie Żale w Miszkowicach o 15.00.
  3. W środę spotkanie dla dzieci komunijnych i rocznicowych o godz. 16.30 w kościele w Miszkowicach.
  4. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania w sobotę o godz. 15.00 w kościele w Miszkowicach.
  5. W sobotę 19 marca Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
  6. Dziękuję za kolejne ofiary złożone w poprzednią niedzielę na uchodźców z Ukrainy.
  7. Dziękuję za sprzątanie kościoła i za ofiary następującym osobom: Kur Marek (Zdzisław), Jordan Rozalia, Popławska Grażyna. Zapraszam w sobotę na 9.00 Jarkowice 22 – 69.
  8. Dziękuję za sprzątanie kościoła następującym osobom: Jamro Ewa, Twardochleb Anna, Schabińska Elżbieta, Król Grażyna. Zapraszam kolejne rodziny.

13.03.2022 – II Niedziela Wielkiego Postu

Miszkowice    9.00 – + Tadeusz Barnowski – 31 r.śm. – od córki z rodziną

Opawa          10.30 – ++ Helena i Józef Kociołek

Miszkowice  12.00 – ++ Małgorzata Kur, Lucjan i Irena, i ++ z rodziny Liwosz