Autor: 17 kwi 2022

17.04.2022 – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

18.04.2022 – Poniedziałek Wielkanocny

1. Alleluja!!! Chrystus zmartwychwstał!!! Z okazji świąt Zmartwychwstania Pańskiego wszystkim parafianom oraz gościom przebywającym w tym czasie na terenie naszej parafii życzę wielu Łask od Chrystusa Zmartwychwstałego.
  2. Ofiary z dzisiejszej tacy przeznaczone są na uczelnie katolickie w Polsce.
  3. W piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje post. Można spożywać pokarmy mięsne.
  4. Próba dla dzieci komunijnych i rocznicowych w środę o godz. 16.30 w kościele w Miszkowicach.
  5. Kandydaci do Bierzmowania spotkanie będą mieli dopiero w maju.
  6. Dziękuję wszystkim, którzy składali ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
  7. Na organy ofiary złożyli jeszcze: Stanisław Trzpis, Aldona i Janusz Ochmańscy, Maria Rosiek. Serdeczne podziękowania dla wszystkich ofiarodawców.
  8. Dziękuje wszystkim, którzy brali udział w Liturgii Wielkiego Tygodnia na czele z chórem parafialnym.
  9. Dziękuję osobom przygotowującym Boży Grób i Ciemnicę: Mrówka Olimpia i Paulina, Kurasz Henryk, Błońska Renata, Marzec Anna, Wacławik Maria, Szymczak Piotr, Mazur Marek, Popławska Grażyna, Mazur Alicja i Milena, Kowal Bogusława.
  10. W tym tygodniu sprzątania kościoła nie ma.
  11. Dziękuję mieszkańcom Opawy do numeru 22 do 42 za przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu oraz posprzątanie kościoła i za kwiaty.
  12. Dziękuję Ochotniczej Straży Pożarnej za Straż przy Bożym Grobie. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeżycia Triduum Paschalnego, na czele z panem Zenkiem Królem i LSO.
  13. Szczególne podziękowania za troskę o obrusy ołtarzowe dla Ewy Jamro i Sylwii Bołoz oraz za troskę o kościół i sprawy techniczne dla pana Waldemara Kociołka i całej Rady Ekonomicznej.

18.04.2022 – PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

Miszkowice    9.00 – ++ Kluba Janina – r.śm. i Wiesław, Błońscy: Maria i Jan, Postrożny Cezary

Opawa          10.30 –  ++ z rodziny Jamro: Jan, Maria, Andrzej, Eugeniusz, Elżbieta, Irena i Ignacy

Miszkowice  12.00 – Msza z udzieleniem Chrztu św.: Szymon Skrzyński

19.04 – wtorek

14.00 – Opawa: pogrzeb: + Marzena Pietrulewicz

20.04 – środa

18.00 – Miszkowice: + Ryszard Król – 1 r.śm.

21.04 – czwartek

16.30 – Opawa: + Marzena Pietrulewicz – od chrzestnej z rodziną

22.04 – piątek

16.30 – Miszkowice: + Janina Kowalczyk – 2 r.śm.

17.00 – Lubawka: Bierzmowanie

23.04 – sobota

16.30 – Opawa:

24.04.2022 – II Niedziela Wielkanocy – Miłosierdzia Bożego

Miszkowice    9.00 – + Stefania Popławska – 16 r.śm.

Opawa          10.30 – ++ Zdzisław Wąsowicz – 7 r. śm. i za żyjących o Boże Miłosierdzie i ochronę

Krwi Przenajświętszej

Miszkowice  12.00 – + Stanisław Wilk – 8 r.śm. – od żony i dzieci z rodzinami