Autor: 18 cze 2022

19.06.2022 – XII Niedziela zwykła

1. W czwartek na zakończenie Oktawy Bożego Ciała Msza św. z procesją wokół kościoła.
  2. Dziękuję mieszkańcom Miszkowic, Jarkowic, Paprotek i Paczyna, Różom Różańcowym: św. Urszuli i św. Michała za przygotowanie Ołtarzy na Boże Ciało.
  3. Dziękuję za przygotowanie Uroczystości Bożego Ciała, przygotowanie czterech ołtarzy i wykoszenie trawy rodzinom z Opawy z nr od 22 do 42.
  4. W czwartek 23 czerwca przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Jest ona przesunięta w tym roku o 1 dzień ze względu na nałożenie się dwóch uroczystości.
  5. W piątek 24 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie ma postu.
  6. W piątek Msza św. na zakończenie Roku Szkolnego i Katechetycznego o godz. 8.00. Zapraszam dzieci, rodziców i nauczycieli. Od 7.30 do 7.50 możliwość spowiedzi.
  7. W piątek kancelaria nieczynna.
  8. W najbliższą sobotę 25 czerwca Kongres Rodzin w Krzeszowie. Zachęcam do licznego udziału w tych uroczystościach. Niech to będzie nasz udział w świętowaniu Jubileuszy Diecezji Legnickiej.
  9. Program Kongresu:   9.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu,             10.00 – wykłady i zajęcia dla dzieci

12.00 – Eucharystia pod przew. Biskupa Legnickiego prof. dra hab. Andrzeja Siemieniewskiego

13.30 – posiłek, spotkanie rekreacyjne rodzin, występy zespołów i wystawy

14.45 – uwielbienie i świadectwo,                                                    15.00 – Koronka, prezentacje i rozesłanie

1. Dziękuję za sprzątanie kościoła, ofiary i kwiaty następującym osobom: Dwulat Lidia, Postrożna Iwona, Tudorów Mariola. Zapraszam do sprzątania kościoła w sobotę na godz. 9.00 tym razem rodziny lub osoby, które nie mogły przyjść, gdy była ich kolej.
  2. Dziękuję za sprzątanie kościoła i za kwiaty następującym osobom: Kozicka Aldona, Kozicka Klaudia, Kozicka Barbara, Piotr Otręba, Monika Otręba. Zapraszam kolejne rodziny z Niedamirowa.

ZAPOWIEDZI     PRZEDŚLUBNE

W sakramentalny związek małżeński pragną wstąpić:

Tomasz Prokocki z Jeleniej Góry i Arleta Prokocka z domu Olszak z Opawy – zapowiedź I.

Kto by wiedział o jakichś przeszkodach, powinien to niezwłocznie zgłosić księdzu Proboszczowi.

NTENCJE     MSZALNE

19.06.2022 – XII Niedziela zwykła

Miszkowice    9.00 – + Stołpiec Józef – z okazji Dnia Ojca – od córki i syna z rodzinami

Opawa          10.30 – + Marek Jamro

Miszkowice  12.00 – + Błońska Maria – r.śm. i Jan , Kluba Janina i Wiesław, Cezary Postrożny

22.06 – środa

18.00 – Miszkowice: + Krystyna Zajkowska – od siostry Heleny

23.06 – czwartek    Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

16.30 – Opawa: Róża św. Elżbiety

18.00 – Miszkowice: intencja wolna

24.06 – piątek           Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

8.00 – Msza na zakończenie Roku Szkolnego i Katechetycznego –za parafian

15.00 – Opawa: intencja wolna

16.30– Miszkowice: w int. Zbigniewa i Bogdy Ożarowskich o zdrowie i bł.

26.06.2022 – XIII Niedziela zwykła

Miszkowice    9.00 – ++ Władysław Popławski i Władysław Niemiec