Autor: 17 wrz 2022

18.09.2022 – XXV Niedziela zwykła 56. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu

1. W przyszłą niedzielę w naszej parafii obchodzimy odpust ku czci Wszystkich Świętych i św. Michała Archanioła. Suma odpustowa o godz. 13.00 w kościele w Miszkowicach. Przewodniczyć Liturgii będzie ks. dziekan Piotr Smoliński, a kazanie odpustowe wygłosi ks. prałat dr Dariusz Smolnik. Tradycyjnie też tego dnia dziękujemy Panu Bogu za tegoroczne plony i zbiory. Zachęcam do przyniesienia na tę mszę św. wieńców dożynkowych, kwiatów, owoców i warzyw. Będą one uroczyście pobłogosławione.
  2. Spotkanie dla dzieci klasy trzeciej przygotowujące do I Komunii świętej odbędzie się w piątek o godz. 16.30 w  kościele w Miszkowicach.
  3. W sobotę 24 września Dzień Skupienia dla ministrantów naszej diecezji w Krzeszowie. Z ministrantami wyjeżdża nasza pani katechetka Cecylia. Wyjazd spod kościoła w Miszkowicach o godz. 9.00.
  4. Wizytacja Kanoniczna naszej parafii odbędzie się w tym roku 18 listopada. W czasie wizytacji ks. Biskup Andrzej Siemieniewski udzieli Sakramentu Bierzmowania. Mogą zgłaszać się u ks. proboszcza osoby powyżej 18 roku życia, które chciałyby przyjąć ten sakrament.
  5. Dziękuję za sprzątanie kościoła, za ofiary i kwiaty następującym osobom: Mirosław Pakiet, Sławomir Hajduk. Proszę by w tym tygodniu kościół przygotowała do Odpustu Rada Sołecka i Rada Parafialna.
  6. Dziękuję za sprzątanie kościoła i kwiaty następującym osobom i rodzinom: Małgorzata Szkarłat, Monika Sobczyk, Paweł Sobczyk z nr 35 i 36. Zapraszam kolejne rodziny.

NTENCJE     MSZALNE

18.09.2022 – XXV Niedziela zwykła

Miszkowice    9.00 – + Jacek Dytko – od żony i córek

Opawa          10.30 – ++ Rodzice: Tytus i Maria Jamro – od syna z rodziną

Miszkowice  12.00 – ++  Małgorzata Kur, Lucjan i Irena, ++ z rodziny Liwosz

21.09 – środa                      18.00 – Miszkowice: + Franciszek Czapla –od zakładu pogrzebowego „EMPATIA”

22.09 – czwartek      16.30 – Opawa: ++ Elżbieta, Jan, Ewa Przemyślak – od rodziny

23.09 – piątek           18.00 – Miszkowice: + Jan Król

24.09 – sobota         16.30 – Opawa:

25.09.2022 – XXVI Niedziela zwykła – Odpust Parafialny i

Dziękczynienie za plony

Opawa          10.30 – ++ Anna i Józef Czyżowicz i Genowefa Czyżowicz

Miszkowice  13.00 – Odpust Parafialny

1). + Janusz Popławski – 6 r.śm.

2). ++ Helena, Władysław, Kazimierz i Henryk Popławscy

3). Jubileusz 30 rocznicy zawarcia Sakramentu Małżeństwa