Autor: 24 wrz 2022

25.09.2022XXVI Niedziela zwykła

1. Dzisiaj w naszej parafii obchodzimy odpust ku czci Wszystkich Świętych i św. Michała Archanioła. Suma odpustowa o godz. 13.00 w kościele w Miszkowicach. Tradycyjnie też tego dnia dziękujemy Panu Bogu za tegoroczne plony i zbiory. Przewodniczyć będzie ks. dziekan Piotr Smoliński. Kazanie odpustowe wygłosi ks. prał. Dr Dariusz Smolnik z Diecezji Kaliskiej.
  2. Spotkanie dla dzieci klasy trzeciej przygotowujące do I Komunii świętej odbędzie się w piątek o godz. 16.30 w  kościele w Miszkowicach.
  3. Wizytacja Kanoniczna naszej parafii odbędzie się w tym roku 18 listopada. W czasie wizytacji ks. Biskup Andrzej Siemieniewski udzieli Sakramentu Bierzmowania. Mogą zgłaszać się u ks. proboszcza osoby powyżej 18 roku życia, które chciałyby przyjąć ten sakrament.
  4. Kalendarz Liturgiczny: wt.- Dzień Papieski, czw. – Święto Świętych Archaniołów, sb.- św. Teresy odDJ.
  5. Od soboty rozpoczynają się nabożeństwa październikowe pół godziny przed Mszą świętą.
  6. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca.
  7. Dziękuję paniom, które przygotowały kościół na dzisiejszą uroczystość, ubrały go w piękną dekorację kwiatowo-dożynkową. Dziękuję Radzie Parafialnej i Radzie Sołeckiej. Podziękowania składam Chórowi Parafialnemu, Panu Organiście, Służbie Liturgicznej, Panu Kościelnemu, wszystkim uczestniczącym w Liturgii i pełniącym funkcje liturgiczne. Dziękuję Paniom, które przygotowały obiad dla kapłanów, ciasto i posprzątały na plebanii. Bóg zapłać paniom, które wyprały i wyprasowały obrusy. Dziękuję osobom, które wykonały wieńce dożynkowe.
  8. Zapraszam kolejne rodziny do sprzątania kościoła w Opawie.

25.09.2022 – XXVI Niedziela zwykła – Odpust Parafialny

Opawa          10.30 – ++ Anna i Józef Czyżowicz i Genowefa Czyżowicz

Miszkowice  13.00 – Odpust Parafialny

1). + Janusz Popławski – 6 r.śm.

2). ++ Helena, Władysław, Kazimierz i Henryk Popławscy

3). Jubileusz 30 rocznicy zawarcia Sakramentu Małżeństwa Wioletty i Romana Chochorowskich

4). W intencji Parafian

27.09 – wtorek