Autor: 28 maj 2023

28.05.2023 – Niedziela Zesłania Ducha Świętego

1. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w Opawie o godz. 10.15 i w Miszkowicach o godz. 12.15. Tradycyjnie w tzw. Białym Tygodniu dzieci przez cały tydzień codziennie przychodzą na Mszę św. i przyjmują komunię św.
  2. W dniu dzisiejszym gościmy Misjonarza ze zgromadzenia Księży Klaretynów, ks. Dariusza Białka, który duszpasterzuje na Syberii w Krasnojarsku. Całą tacę przekazujemy na Misje na jego ręce..
  3. Dziękuję Rodzicom i rodzinom dzieci komunijnych za wielkie zaangażowanie i przygotowanie świątyni oraz terenu wokół kościoła do dzisiejszej uroczystości.
  4. W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w sobotę od 9.00.
  5. Rocznica I Komunii odbędzie się w Uroczystość Bożego Ciała. Spotkania i próby w tym tygodniu:
  • Rodzice i dzieci: Miszkowice: poniedziałek godz. 19.00,
  • Rodzice i dzieci: Opawa: wtorek godz. 17.30,
  • Dzieci: Miszkowice: sobota godz. 12.00,
  • Dzieci: Opawa: sobota godz. 14.00.
  1. Zapraszam na Pielgrzymkę na Jasną Górę w sobotę 17 czerwca. Koszt pielgrzymki to 120 zł. Płatne przy zapisach. Autokar mieści 55 osób. Zapisy u ks. Proboszcza, czyli u mnie po każdej Mszy św. oraz w kancelarii parafialnej. Potrzebny jest pesel do dodatkowego ubezpieczenia.

28.05.2023 – Niedziela – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Miszkowice    9.00 –  o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla Marty i Zbigniewa

Opawa          10.15 – Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej

Miszkowice  12.15 – Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej

29.05 – poniedz.     Drugi dzień Zielonych Świąt – Święto Matki Kościoła

18.00 – Miszkowice: DK w intencji Dzieci Komunijnych i ich rodzin

30.05 – wtorek

16.30 – Opawa:        DK + Pustułka Janina – od Marzeny z rodziną

31.05 – środa          Święto Nawiedzenia NMP

18.00 – Miszkowice: DK ++Teresa, Franciszek, Mieczysław Przywoźni i Brygida Szostak

01.06 – czwartek    Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

16.30 – Opawa:       DK  w intencji Dzieci Komunijnych i ich rodzin

18.00 – Miszkowice: w intencji powołań

02.06 – piątek

16.30 – Opawa:        DK  + Damian Plizga – 10 r.śm.

18.00 – Miszkowice: DK  + Franciszek Czapla – 1 r.śm.

03.06 – sobota

13.00 – Opawa:        DK  Dziękczynna za dar I Komunii św. Damiana Proroka–od rodziny

16.00 – Miszkowice: DK  + Barbara Waligóra – od Janiny i Leszka Kałuża

04.06.2023 – Niedziela Trójcy Przenajświętszej