Autor: 17 lip 2016

17.07.2016 – XVI Niedziela zwykła

1. W dniach od 17 do 25 lipca obchodzimy XVII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Niesiemy Miłosierdzie drogami świata”. Ta inicjatywa MIVA Polska łączy w sobie duszpasterską troskę o bezpieczne poruszanie się po drogach oraz konkretną pomoc polskim misjonarzom i misjonarkom w zakresie środków transportu.
  2. W przyszłą niedzielę poświęcenie pojazdów po każdej Mszy świętej. Przy poświęceniu pojazdów będzie można otrzymać obrazek ze św. Krzysztofem i modlitwą kierowcy oraz złożyć ofiarę na pojazdy dla misjonarzy.
  3. Poświęcenie maszyn rolniczych i ciągników w liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa 25 lipca w poniedziałek po wieczornej Mszy św. czyli ok. godz. 18.30.
  4. W ostatnią niedzielę na wsparcie dla goszczących w naszej parafii harcerek zebraliśmy 842 zł.
  5. Zbliżają się Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. W ramach bogatego programu polecam spotkanie młodzieży w Krzeszowie 22 lipca – piątek oraz Mszę św. z Ojcem św. Franciszkiem na Jasnej Górze w czwartek 28 lipca.
  6. Przypominam osobom sprzątającym, że do kubła żółtego wyrzucamy tylko plastik i papier. Do czarnego natomiast pozostałe śmieci.
  7. Jest możliwość nabycia albumu Kościoły Diecezji Legnickiej, w którym trzy strony będą poświęcone naszej parafii. Album jest do obejrzenia przy wyjściu z kościoła zapisy i przedpłaty do środy włącznie.
  8. Od przyszłego roku w szkole podstawowej będą obowiązywać nowe podręczniki do religii. Proszę rodziców na razie o wstrzymanie się z zakupem katechizmów i zeszytów do religii. W najbliższych dniach będą podane szczegółowe wymagania.
  9. Dziękuję za sprzątanie kościoła, za kwiaty i za złożone ofiary następującym osobom: Czuchońska Grażyna. Zapraszam  w sobotę na  00 rodziny z  Paczynia.
  10. Dziękuję za sprzątanie kościoła i za kwiaty następującym osobom: Wysowska Elżbieta, Wysowski Kacper, Bołoz Klaudia . Zapraszam kolejne trzy rodziny.

17.07.2016 – XVI Niedziela zwykła

Miszkowice    9.00 – ++ Pietrulewicz Wincenty, Marta, Julia i Zbigniew – od  rodziny

Opawa         10.30 – + Ostowska Henryka – imieninowa – od córki z rodziną

Miszkowice  12.00 – + Karol Chochorowski w rocznicę urodzin – od matki chrzestnej