Autor: 28 sie 2016

04.09.2016– XXIII Niedziela zwykła

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic Żywego Różańca i adoracja Najświętszego Sakramentu. Dziękuję za ofiary na remont kościoła. Zachęcam do składania ofiar na ołtarz Miłosierdzia Bożego.
  2. Dzisiaj w Watykanie odbywa się kanonizacja bł. Matki Teresy z Kalkuty, a jutro przypada jej liturgiczne wspomnienie.
  3. W czwartek obchodzimy święto Narodzenia NMP.
  4. Zapraszam chór parafialny na próbę w sobotę na godz. 18.00.
  5. W naszej parafii 11 października będzie miała miejsce wizytacja kanoniczna, którą przeprowadzi ks. Bp Marek Mendyk. Wizytacja to okazja do pochwalenia się i zaprezentowania tego, co udało się zrobić przez ostatnie 5 lat w różnych dziedzinach: od duchowych aż po materialne.
  6. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się VI Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego.
  7. Dziękuję za kwiaty, ofiary i sprzątanie kościoła następującym osobom: Zubel Stanisław, Nowotna Marianna, Kołodziejczyk Helena. Zapraszam kolejne trzy rodziny w sobotę na 9.00.
  8. Dziękuję za sprzątanie kościoła i za kwiaty następującym osobom: Guśtak Anetta, Hajduk Zdzisława, Hajduk Kazimierz, Drozd Włodzimierz. Zapraszam pierwsze rodziny z Opawy.                                    ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

W sakramentalny związek małżeński pragną wstąpić:

1. Mariusz Sosnowski z Głuszycy i Agnieszka Filipowicz z Opawy – zapowiedź I
  2. Arkadiusz Jamro z Niedamirowa i Dorota Ogorzałek z Krzeszowa – zapowiedź I

Kto by wiedział o jakichś przeszkodach powinien to natychmiast zgłosić u ks. proboszcza.

04.09.2016 – XXIII Niedziela zwykła

Miszkowice    9.00 – o szczęśliwe rozwiązanie i błogosławieństwo Boże dla dzieci

Opawa         10.30 – 1). + Jan Kociołek – od dzieci z rodzinami –  w rocz. śm.

2). ++ Julia i Zbigniew Pietrulewicz

3). ++ Irena Sałajczyk, Emilia, Władysław, Wincenty i Józef Tobiasz

4). + Wąsowicz Zdzisław , bracia i rodzice

5). o Boże bł., zdrowie i dobre wyniki w nauce dla wnuków: Jakuba,

Bartosza, Wojciecha, Patrycji, Julii i Marzenki – modlą się dziadkowie

6). ++ Wiśniowscy: Katarzyna i Piotr, Nejman Maria – od rodziny

7). ++ Wysowska Teresa i Julian, Janusz, Wiktoria i Józef – od rodziny Wysowskich

Miszkowice  12.00 – + Julia Kurzeja – 2 r.śm. – od syna Józefa

05.09 – poniedz.   14.00 – Miszkowice: pogrzeb + Benedykt Król

18.00 – Miszkowice: msza św. ze wspomnienia św. Matki Teresy z Kalkuty

07.09 – środa        18.00 – Miszkowice: + Izworski Wiesław – w miesiąc po śmierci

08.09 – czwartek  18.00 – Miszkowice: + Jan Kubieniec – w rocz. śmierci – od rodziny

09.09 – piątek        18.00 – Miszkowice: ++ Bronisława Fecko-imieninowa i Czesława Zięba (2 r.śm.)

10.09 – sobota      16.30 – Opawa: za zmarłych polecanych w rocznych wypominkach

(16.00 – modlitwa różańcowa za zmarłych)

11.09.2016 – XXIV Niedziela zwykła

Miszkowice    9.00 – + Marcin Król – rocznica śmierci

Opawa         10.30 – ++ Tytus i Maria Jamro

Miszkowice  12.00 – + Krystyna Bednarz – 5 rocznica śmierci

28.08.2016 – XXII Niedziela zwykła

1. W przygotowaniu i przeprowadzeniu VII Festynu Parafialnego wzięło udział około 70 osób. Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym. Festyn przyczynił się do umocnienia więzi między rodzinami w parafii i poprzez wspólną zabawę zintegrował miejscową społeczność. Wszystkie ofiary złożone podczas festynu przeznaczone są na remont kościoła. Rozliczenie znajduje się na tablicy ogłoszeń.
  2. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego 1 września o godz. 8.00 w kościele w Miszkowicach. Na tej mszy św. będą poświęcone tornistry i przybory szkolne. Od tego roku religii w szkole w Miszkowicach będzie uczyć katechetka Pani Natalia Mann, którą serdecznie witamy. Ks. proboszcz odchodzi na katechetyczną emeryturę.
  3. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca – adoracja w tym dniu do godz. 20.00.
  4. W pierwszy piątek spowiedź pół godz. przed mszą.
  5. Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 9.00.
  6. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca.
  7. Dziękuję za kwiaty, ofiary i sprzątanie kościoła następującym osobom: Kruczek Maria, Rykis Janina, Winiarska Elżbieta, Tasior Maria. Zapraszam kolejne trzy rodziny w sobotę na 9.00.

28.08.2016 – XXII Niedziela zwykła

Miszkowice    9.00 – ++ Jan i Genowefa Kociołek – od Teresy z rodziną

Opawa         10.30 – ++ Eugeniusz Nowakowski i Zofia Chlipała od syna Tomasza z rodziną

Miszkowice  12.00 – + Marian Berdychowski – 14 r. śm.

01.09 – czwartek      8.00 – Miszkowice: Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego                                                                                  w intencji parafian

18.00 – Miszkowice: w intencji powołań kapłańskich i zakonnych

02.09 – piątek       16.30 – Opawa: ++ Stefania Skoczeń (imieninowa), Piotr i Wojciech

18.00 – Miszkowice: ++ Bronisław Kopeć, Antonina i Franciszek – od żony i córki

03.09 – sobota      16.00 – Opawa: Ślub: Aldona Jamro – Dymitr Wasileńczyk

04.09.2016 – XXIII Niedziela zwykła

Miszkowice    9.00 – intencja wolna

Opawa         10.30 – 1). + Jan Kociołek – od dzieci z rodzinami –  w rocz. śm.

2). ++ Julia i Zbigniew Pietrulewicz

3). ++ Irena Sałajczyk, Emilia, Władysław, Wincenty i Józef Tobiasz