Autor: 15 paź 2016

Ogłoszenia duszpasterskie – 16.10.2016 Niedziela

Uroczystość św.  Jadwigi Śląskiej

1. Serdecznie dziękuję wszystkim parafianom za pobożny i godny udział w spotkaniu z ks. biskupem w ramach wizytacji kanonicznej.
  2. Wczoraj na Jasnej Górze przeżywaliśmy Narodowy Dzień Pokuty. Przepraszaliśmy Boga za wszystkie grzechy Narodu Polskiego, grzechów strukturalnych, społecznych i osobistych, wyrzekliśmy się wszystkich grzechów i jakiejkolwiek mocy złego ducha. To jest przygotowanie do oddania naszych serc Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata i przyjęcia go za Króla i Pana naszego życia.
  3. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Świętej Jadwigi – patronki Dolnego Śląska. Uroczystość odpustowa w Opawie o godz. 13.00. Dnia dzisiejszego rozpoczyna się Rok Jadwiżański i trwać on będzie do 16 października 2017 r. Rok ten ogłosił abp Józef Kupny metropolita wrocławski dla diecezji wrocławskiej, legnickiej i świdnickiej z racji przypadającej w marcu 2017 roku 750 rocznicy ogłoszenia bulli kanonizacyjnej św. Jadwigi Śląskiej.
  4. Godny obejrzenia i polecenia film ”Historia Marii” opowiadający o 14 – letniej głuchoniemej dziewczynie w kinach, głównie studyjnych od 21 października.
  5. Uniwersytet Trzeciego Wieku naszej diecezji serdecznie zaprasza w nowym roku akademickim.
  6. Dzisiaj poświęcenie i rozdanie różańców dla dzieci klasy III i książeczek do Bierzmowania.
  7. Zbiórka Ministrantów w Miszkowicach w sobotę o godz. 12.00.
  8. Za tydzień Niedziela Misyjna. Po mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na cele misyjne.
  9. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiary następującym osobom: Marosz Mila, Józefa Bijak. Zapraszam do sprzątania kościoła w sobotę na 00 rodziny z Miszkowic, które jeszcze nie były.
  10. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli nam przygotować i uroczyście przeżywać Odpust ku czci św. Jadwigi. Pani Iwonie Stasikowskiej za przygotowanie obiadu dla kapłanów, panom: Król Piotr, Król Zenon, Król Zbigniew, Motak Norbert, Motak Kazimierz, Świerad Wojciech, Kociołek Waldemar za zakopywanie rowu i porządkowanie terenu, dziękuję panu organiście i pocztom sztandarowym oraz parafianom przygotowującym wieniec dożynkowy i dary do ołtarza. Zapraszam w sobotę kolejne trzy rodziny z Opawy.

16.10.2016 – Niedziela Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej

Miszkowice     9.00 – ++ Józef Stołpiec – urodzinowa, oraz rodzice, siostra i bracia

Miszkowice   10.30 – ++ Czajka Antoni, Ludwika, Maria

Opawa        13.00 – ODPUST:  1). W intencji Parafian