Autor: 29 kwi 2017

Ogłoszenia duszpasterskie 30.04.2017– III Niedziela Wielkanocy

1. Od poniedziałku rozpoczynają się Nabożeństwa Majowe. Przypominam o szczególnym obowiązku udziału w nich dla dzieci komunijnych i kandydatów do Bierzmowania. W tym roku nabożeństwa te będą prowadzone pod hasłem 100 rocznicy Objawień Fatimskich. 1 maja nabożeństwa rozpoczną się w obu kościołach: Miszkowice o 16.00 i Opawa o 17.30. Nabożeństwa będą odprawiane pół godz. przed wieczorną Mszą św.
  2. W poniedziałek 1 maja wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika, w czwartek wspomnienie św. Floriana patrona strażaków, w sobotę święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
  3. W środę 3 maja obchodzimy Uroczystość Królowej Polski. Porządek mszy niedzielny.
  4. W pierwszy czwartek miesiąca Nabożeństwo Majowe po Mszy św. i adoracja do godz. 20.00.
  5. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź 15 minut przed Majówką.
  6. Odwiedziny chorych w pierwszą sobotę miesiąca od godz. 9.00.
  7. Próba dla dzieci Komunijnych w sobotę o godz. 15.00.
  8. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca.
  9. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiary następującym osobom: Rykis Janina, Szkółka Maria, Nawrocka Zofia, Kołodziejczyk Helena, Jerzy Wójcik. Zapraszam w sobotę na godz. 9.00 rodziny z Miszkowic z nr  od 66 do 73.
  10. Dziękuję za sprzątanie kościoła: . Zapraszam w sobotę kolejne trzy rodziny z Niedamirowa.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

1. Damian Wystrach, zam. w Jarkowicach i Paulina Gajda, zam. w Jarkowicach. Zapowiedź I
  2. Krzysztof Wachnowicz, zam. w Boguszowie Gorcach i Kamila Borys, zam. w Paprotkach – zap. I

Kto by wiedział o jakichś przeszkodach powinien to natychmiast zgłosić u ks. Proboszcza.

30.04.2017 – III Niedziela Wielkanocy

Miszkowice    9.00 – + Marek Dytko

Opawa         10.30 – ++ Cecylia i Józef Majerscy – od wnuczki z rodziną

Miszkowice  12.00 – ++ Wiesław i Leszek Brotoń i ++ z rodziny Brotoń                              01.05 – poniedz.   16.30–Miszkowice:o zdrowie,Boże bł. i szybki powrót do Polski Zdzisława Czarnieckiego

18.00 – Opawa: + Maria Giemzik – miesiąc po śmierci

02.05 – wtorek       18.00 – Miszkowice: + Dorota Jarek – z okazji Dnia Matki – od Karoliny i Rafała

03.05 – środa         Uroczystość Królowej Polski

Miszkowice    9.00 – ++ Wiktoria, Jan i Anna Król

Opawa         10.30 – ++ Rodzice: Stanisław i Stanisława Kociołek – od córki z mężem

Miszkowice  12.00 – ++Barnowscy:Rozalia (36 r.śm.),Tadeusz,Karolina,Stanisław,Chochorowski Karol–od córki z rodz.

04.05 – czwartek   16.30 – Opawa: w Intencji Ochotniczej Straży Pożarnej – od OSP Opawa

18.00 – Miszkowice: w intencji powołań kapłańskich i zakonnych

05.05 – piątek        16.30 – Opawa: intencja wolna

18.00 – Miszkowice: ++ Józef i Stanisław Ostowscy – od siostry Marii

06.05 – sobota       16.30 – Opawa: w intencji zmarłych polecanych w wypominkach (16.00 Różaniec)

07.05.2017 – IV Niedziela Wielkanocy

Miszkowice    9.00 – ++ Krystyna i Kazimierz Leśniak – rocz. śm.

Opawa         10.30 – 1). ++ z rodz. Kwaśnickich: Stanisław, Weronika, Franciszek, Elżbieta, Tadeusz Liber – od żony i z rodz. Nakoniecznych,   2) + Stanisław Olszak – imieninowa – od rodziny,   3). ++ Józef Drozd (35 r.śm.) i Plebanek Dorota,   4). + Guśtak Wanda (2 r.śm.) od dzieci, 5). ++ Józef, Józefa, Franciszek,Stanisław, Kazimierz Świerad,   6). + Krzysztof – r.śm.,   7). 70 rocznica urodzin: Trojan Stanisława – o zdrowie i Boże bł.

Miszkowice  12.00 – + Wilk Stanisław – z racji imienin – od żony i dzieci