Autor: 28 maj 2017

28.05.2017– Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. Dziś przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Nabożeństwo Majowe o 17.30.
  2. Od czwartku Nabożeństwa Czerwcowe będą odprawiane po Mszy św.
  3. Kalendarz Liturgiczny: poniedz. – św. Urszuli Ledóchowskiej, środa – Święto Nawiedzenia NMP.
  4. W naszych Różach Różańcowych są wolne miejsca. Zapraszam nowe osoby.
  5. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  6. Również w przyszłą niedzielę przeżywać będziemy X Święto Dziękczynienia. Po mszy świetej będą zbierane ofiary do puszek na Wotum Narodu Polskiego – Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
  7. Za tydzień I niedziela miesiąca. Ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na remont kościoła.
  8. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź w Opawie od 16.00, a w Miszkowicach od 17.30, na którą szczególnie zapraszam dzieci pierwszokomunijne w ramach„9 I piątków miesiąca”.
  9. Odwiedziny chorych w piętek od godz. 9.00.
  10. W najbliższą sobotę uroczystości Jubileuszowe w Krzeszowie z okazji  XX rocznicy  koronacji Ikony Matki Bożej Łaskawej. Główna msza św. o godz. 12.00. Po  mszy św. występ zespołu  góralskiego „Janicki”. Na ten dzień do Krzeszowa zapraszana jest też Młodzież, aby wspólnie przeżywać Jubileusz Młodzieży Diecezji Legnickiej. Na ten dzień wyruszają też do Krzeszowa pielgrzymki piesze. Można się do nich dołączyć. Pielgrzymka z Leszczyńca wyrusza o 7.00, a z Pisarzowic o godz. 7.30. Połączą się one o 8.15 na skrzyżowaniu Raszów – Miszkowice i dalej idą przez Janiszów i Przedwojów. Chętnych do udziału proszę o kontakt ze mną lub z proboszczami wymienionych parafii.
  11. Dziękuję za sprzątanie kościoła i za ofiary następującym osobom: Wąchała Magdalena, Waligóra Barbara, Zyzak Teresa. Zapraszam do sprzątanie kościoła w sobotę na godz. 9.00 rodziny z Miszkowice z nr od 86 do 90.
  12. Dziękuję za sprzątanie kościoła i za kwiaty następującym osobom: ……………… Zapraszam w sobotę kolejne trzy rodziny z Niedamirowa.

28.05.2017 – Niedziela – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Miszkowice    9.00 – ++ Marcel  i Karol – 2 rocznica śmierci – od rodziców i siostry

Opawa         10.30 – ++ Rodzice: Jan i Aniela Talar

Miszkowice  12.00 – + Zbigniew  Pietrulewicz – 1 r.śm. – od Teresy z rodziną

31.05 – środa       16.30 – Opawa: i.wolna zakończenie nabożeństw Majowych dla wszystkich!

18.00 – Miszkowice: + Wiesław Majerski – 1 r. śm. (zak. Naboż Majowych)

01.06 – czwartek 18.00 – Miszkowice: w int. powołań. Adoracja do godz. 19.00.

02.06 – piątek      16.30 – Opawa: + Mieczysław Guśtak

18.00 – Miszkowice: + Zofia Pakiet – rocznica śmierci – od męża

03.06 – sobota     18.00 – Miszkowice: 45 rocznica ślubu: Józefy i Jana Berdychowskich

oraz 30 rocznica ślubu: Ewy i Stanisława Lizoń

04.06.2017 – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Miszkowice    9.00 – w intencji Róży Różańcowej Św. Urszuli Ledóchowskiej

Opawa         10.30 – 1). ++ Petronela i Paweł Fedoruk – od rodziny,   2). + Maria Giemzik – od  córki,

3). ++ Fedoruk Petronela i Paweł, Zbiejczyk Stanisław i Andrzej, Król Michał,

Miszkowice  12.00 – ++ Karol i Marcel – z okazji Dnia Dziecka – od dziadków i wujka.

John Baptist Rubara Bashobora – ugandyjski kapłan katolicki, charyzmatyk, doktor teologii duchowości, psycholog.

• 29 maja w Sanktuarium św. Jacka w Legnicy.

godz. 16.30 – uwielbienie                                                                                             godz. 17.30 –  przygotowanie do liturgii                                                                 godz. 18.00 – Msza św. oraz modlitwa wstawiennicza

• 2 czerwca 2017: spotkanie osób życia konsekrowanego z Johnem Bashobora

godz. 17.00 – Katedra Legnicka                                                                                                  18.30 – Msza św. w katedrze z udziałem mieszkańców miasta: „Święty Janie Pawle II, dziękujemy i pamiętamy!”

• 3 czerwca 2017: Spotkanie młodych diecezji legnickiej i członków Odnowy w Duchu Świętym

10.00 – Otwarcie recepcji przy hali widowiskowo-sportowej OSiR w Legnicy przy ul. Lotniczej 52                                                                                           11.00 – Przywitanie uczestników spotkania i zawiązanie wspólnoty                       11.30 – Nauczanie o. Johna Bashobory – ,,Duch Święty przekonuje o grzechu”      13.00 – Przerwa                                                                                                                              14.00- Eucharystia z homilią o. Johna Bashobory- „Jezus jest Panem” oraz adoracja Najświętszego Sakramentu                                                                                    16.30 – Przerwa                                                                                                                 17.30 – Różaniec i uwielbienie                                                                                             18.00 – Nauczanie o. Johna Bashobory- „Otrzymacie moc i będziecie moimi świadkami”                                                                                                                          20.00 – Zakończenie

• Spotkanie rodzin 4 czerwca 2017

11.00 – wręczenie odznaczeń: „Zasłużony dla Diecezji Legnickiej”                                13.00 – Msza św. w katedrze z udziałem pocztów sztandarowych diecezjalnej Rodziny Szkół Jana Pawła II

14.30-15.15 – spotkanie rodzin z o. Johnem Bashoborą

16.00 – koncert plenerowy (przed katedrą): „Młodzi duchem dla Jana Pawła II” – koncert w wykonaniu Legnickiej Orkiestry Symfonicznej, uczniów Zespołu Szkół Muzycznych, chóru „Madrygał” i połączonych chórów.

(od 28 maja do 11.06.2017)

W Sakramentalny Związek Małżeński pragną wstąpić:

Cybulski Kamil,  zam. w Tychach i

Łuczak Katarzyna, zam. w Tychach

Kto by wiedział o jakichś przeszkodach powinien to natychmiast zgłosić u ks. Proboszcza.

Ks. Wiesław Florczuk – Proboszcz