Autor: 17 wrz 2017

17.09.2017– XXIV Niedziela zwykła

1. W przyszłą niedzielę Odpust Parafialny ku czci św. Michała Archanioła i Wszystkich Świętych o godz. 13.00 w kościele w Miszkowicach. Tradycyjnie zapraszam przedstawicieli poszczególnych sołectw z wieńcami dożynkowymi. Odpust to święto parafii. W procesji wokół kościoła powinny się zaprezentować wszystkie sztandary. Jest to znak wdzięczności Bogu za wszelkie łaski.
  2. Nasza parafia, jako graniczna weźmie udział w projekcie modlitewnym Różaniec do Granic w sobotę 7 października. Inicjatywa ta jest podjęta między innym i jako uroczyste zakończenie Roku Fatimskiego. Kościołem stacyjnym jest kościół w Opawie. Odbędzie się tam Msza św. o godz. 11.00 i nabożeństwo Eucharystyczne. Po czym przejdziemy na boisko i po spożyciu własnego prowiantu pójdziemy  z przewodnikami w kilku grupach na wyznaczone punkty modlitwy w okolicy granicy Czeskiej. Od godz. 14. Do 15.30 odmawiać będziemy Różaniec  pod przewodnictwem animatorów. Zapraszam chętnych do współpracy. Liczę na pomoc pana sołtysa Piotra Króla, Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Wsi Opawa, Ochotniczej Straży Pożarnej, młodzieży i mieszkańców. Potrzebni będą przewodnicy, animatorzy, osoby przygotowujące herbatę i trasy przejścia. Na razie wyznaczone są 4 punkty modlitwy: Kapliczka MB Nieustającej Pomocy, przejście graniczne Horni Alberice, przejście graniczne Opawa/Bobr, plac pod Szczepanowem.
  3. W tym tygodniu kancelaria parafialna nieczynna.
  4. Próba chóru w sobotę o godz. 18.00.
  5. Dziękuję panu Wiesławowi Królowi za skoszenie trawy wokół kościoła.
  6. Dziękuję za skucie opaski betonowej panom Mirosławowi Pakietowi i Jerzemu Wójcikowi.
  7. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiary  następującym osobom: Wrona Zofia i Waśkowska Maria. Zapraszam do sprzątania kościoła w sobotę na godz. 9.00 rodziny z Jarkowic z nr od 160 do końca.  Będzie to sprzątanie przed odpustem, proszę więc żeby też posprzątać wokół kościoła.
  8. Dziękuję za sprzątanie kościoła i za kwiaty następującym osobom:  . Zapraszam w sobotę kolejne trzy rodziny.

17.09.2017 –  XXIV Niedziela zwykła

Miszkowice    9.00 – ++ Jan i Elżbieta Przemyślak – od syna z rodziną

Opawa         10.30 – ++ z rodz. Grochowskich: Maria, Augustyn i Józef

Miszkowice  12.00 – ++ Stanisław Waligóra (11 r.śm.) i jego Rodzice: Stanisław i Ludwika