Autor: 23 wrz 2017

Ogłoszenia duszpasterskie 24.09.2017– XXV Niedziela zwykła

1. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy Odpust Parafialny ku czci św. Michała Archanioła i Wszystkich Świętych. Suma odpustowa o godz. 13.00 w kościele w Miszkowicach. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali tę Uroczystość: Chórowi parafialnemu, Pocztom Sztandarowym, Wiesławowi Królowi, Jerzemu Wójcikowi, Mirosławowi Pakietowi, Mariannie Nowotnej, Marii Wacławik, Romanowi Wiernikowi, ministrantom, osobom sprzątającym kościół.
  2. Nasza parafia, jako graniczna weźmie udział w projekcie modlitewnym Różaniec do Granic w sobotę 7 października. Inicjatywa ta jest podjęta między innymi jako uroczyste zakończenie Roku Fatimskiego. Kościołem stacyjnym jest kościół w Opawie. Rozpoczynamy o godz. 10.30 modlitwą i konferencją wprowadzającą. Następnie zostanie odprawiona Msza św. o godz. 11.00 i nabożeństwo Eucharystyczne. Po czym przejdziemy na boisko i po spożyciu własnego prowiantu pójdziemy  z przewodnikami w kilku grupach na wyznaczone punkty modlitwy w okolicy granicy Czeskiej. Od godz. 14.00 do 15.30 w wyznaczonych punktach odmawiać będziemy Różaniec  pod przewodnictwem animatorów. Zapraszam chętnych do współpracy. Liczę na pomoc pana sołtysa Piotra Króla, Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Wsi Opawa, Ochotniczej Straży Pożarnej, młodzieży i mieszkańców. Potrzebni będą przewodnicy, animatorzy, osoby przygotowujące herbatę i trasy przejścia. Na razie wyznaczone są 4 punkty modlitwy: Kapliczka MB Nieustającej Pomocy, przejście graniczne Horni Alberice, przejście graniczne Opawa/Bobr, plac pod Szczepanowem.
  3. W piątek 29 września przypada święto Świętych Archaniołów.
  4. Próba chóru w piątek o godz. 18.30.
  5. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca: zmiana Tajemnic Żywego Różańca, pierwsze nabożeństwo październikowe połączone z adoracją o godz. 17.30 w Miszkowicach.
  6. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiary  następującym osobom: Zalewska Justyna, Joanna Szulc-Wrona, Jadwiga Leśniak, Kurzeja Lidia, Paula i Michał. Zapraszam do sprzątania kościoła w sobotę na godz. 9.00 rodziny z Paczyna.
  7. Dziękuję za sprzątanie kościoła i za kwiaty następującym osobom: Stasikowska Iwona, Buczek Alina, Migacz Krystyna. Zapraszam w sobotę kolejne trzy rodziny.

24.09.2017 –  XXV Niedziela zwykła

Opawa         10.30 – ++ Rodzice: Tytus i Maria Jamro – od syna z żoną

Miszkowice  13.00 – 1). Za parafian

2). ++ Helena, Władysław, Kazimierz i Henryk Popławscy